אישור מהנדס לפרגולה

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

לייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו: 074-7691300

אישור מהנדס לפרגולהאישור מהנדס לפרגולה

חושבים להקים פרגולה במרפסת שלכם? חשוב שתכירו את המבנה שלכם ותדעו שיש שני מקומות שהם יותר חלשים מיתר הבית בכל הנוגע לחוזקת המבנה. מקומות אלו הם המרפסת וגג הבית, ובדיוק שם סביר להניח שאתם רוצים להקים את הפרגולה שלכם. על מנת שתוכלו גם להקים פרגולה וגם להרגיש בטוחים עליכם יהיה לקבל אישור מהנדס אשר יבחן האם בטיחותי להקים פרגולה במקום בו בחרתם. לפניכם כל מה שאתם צריכים לדעת על אישור מהנדס לפרגולה:

 

אישור מהנדס לפרגולה – האם זה חובה?

האם שמעתם על חוק הפרגולות? החוק נכנס לתוקף אי שם בשנת 2013-2014 אך הגיע לתיקונו די מהר עקב תלונות רבות. בעבר הייתם חייבים בהיתר בנייה גם עבור פרגולות אשר מיועדות לבתים. לאחר תלונות רבות הגיע תקנה חדשה בה אין חובה בהיתר בניה עבור פרגולות ביתיות, כל מה שאתם צריכים הוא אישור מהנדס אשר בוחן את כל הגורמים הרלוונטים ואם אכן ניתן יהיה להקים פרגולה בבית שלכם תקבלו את האישור. במקרה בו המקום אינו מספק לנו את האפשרות להקים פרגולה ניתן לבחור באלטרנטיבות בהן בוחרים בחומר גלם אחר אשר פחות מעמיס על המבנה או משנים את גודל הפרגולה והמבנה שלה. אז היום היתר בניה אינו חובה לפרגולות אשר עונות להגדרה של פרגולות ביתיות, אך חובה עדיין לקבל אישור מהנדס לפרגולה.

אישור מהנדס – מי מעניק אישור זה?

את האישור אתם יכולים לקבל הוא ממהנדס בעל התמחות מתאימה או קונסטרוקטור. את התהליך לקבלת האישור ניתן כבר להתחיל בשיחת טלפון לבעל המקצוע אשר יברר אתכם לגבי גיל הבניין, גודל הפרגולה, חומר הגלם בו אתם משתמשים ועוד… לפי הפרטים האלה ידע בעל המקצוע כיצד ראוי להתקדם, לעיתים ימצא לנכון בעל המקצוע לדחות את הבקשה כבר מלכתחילה כיוון שהיא מסוכנת לציבור. אך במקרה בו ראוי להקים פרגולה במקום בו בחרתם תוכלו להתקדם לאחר שיחת הטלפון למפגש פיזי בו יבחן המהנדס את המקום בהתאם לתוכנית הבנייה הקיימת, התשתיות וכן הלאה… לאחר כל הבחינות האלה ניתן יהיה לאשר את הקמת הפרגולה, אך לאחר הקמתה גם אז ייבחן בעל המקצוע את המוצר בשלמותו.

 

אישור מהנדס לפרגולה בדיעבד

מה קורה במקרה בו כבר יש לכם פרגולה אך היא אינה מאושרת? כמו שיש אפשרות לבקשת היתר בניה בדיעבד יש גם אפשרות לקבל אישור מהנדס בדיעבד. עליכם להגיש בקשה לביצוע בדיקה עבור הפרגולה הקיימת במבנה שלכם ואותו מהנדס יגיע ויבחן האם היא כשירה או לא. במקרה בו היא אינה כשירה יהיה עליכם לעשות כל דבר אשר יחזיר את הביטחון למבנה. אז בעצם למה לקחת את הסיכון בו אתם תצטרכו לעשות שינויים או חלילה להרוס את הפרגולה אותה בניתם? עליכם לזכור שאתם לא מסכנים רק את עצמכם כאשר אתם מקימים תוספת בניה שאינה עברה אישור של בעל מקצוע, אתם מסכנים את דיירי המבנה וגם את העוברים והשבים. שמענו מספיק על מקרים בהם ביום בהיר אחד מבנה או חלק ממבנה קרס עקב אי עמידה בעומס אשר הוטל עליו.

אישור מהנדס לפרגולה כמה זה עולה לי?

כמובן שעבור אותו שירות שהמהנדס עושה עליכם יהיה לשלם לו. מלבד לבדיקה האם ראוי להקים פרגולה במקום בעל המקצוע גם יבנה תוכנית עבודה לפיה תבוצע העבודה בצורה הבטוחה ביותר, בעל המקצוע יהיה כמפקח על העבודה מתחילתה ועד סופה. המחיר אותו תשלמו תלוי בגורמים שונים אך מתחיל ב-1,000 ש"ח ונגמר בסביבות ה-3,000 ש"ח.

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

אישור קונסטרוקטור לבריכה

קונסטרוקטור לבניית בית פרטי

קונסטרוקטור הוא למעשה שם נרדף למהנדס בניין. לרוב, אותו מהנדס בניין יתמחה בקונסטרוקציה של מבנים. במילים אחרות,  קונסטרוקטור מתמחה בסוגים של שלדי מבנה, כאשר הוא

קונסטרוקטור לבנייה בחריש

מחפשים קונסטרוקטור לבנייה בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. בחריש ניתן למצוא שירותים של קונסטרוקטורים מומלצים שונים. חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בקונסטרוקטור  מקצועי, אמין,

קונסטרוקטור לבנייה בעומר

מחפשים קונסטרוקטור לבנייה בעומר? המאמר הבא הוא בשבילכם. בעומר ניתן למצוא שירותים של קונסטרוקטורים מומלצים שונים. חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בקונסטרוקטור  מקצועי, אמין,

074-7691300

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!