אישור מהנדס לפרגולה

תוכן עניינים:

חושבים על הדרך הבאה בה אתם מחדשים את הבית? פרגולה היא חלומו של כל בעל נכס, להגיע הביתה בסוף היום ולשבת תחת הפרגולה עם המשפחה והחברים, אין דרך טובה יותר לסיים את היום. אז מה הבעיה? סך הכל צריך לקנות פרגולה, להתקין לבד או על ידי איש מקצוע והחלום שלנו מתגשם! אז רגע, את החלום שלכם תגשימו, אבל חשוב להגשים אותו באופן חוקי. על אישור מהנדס לפרגולה כבר שמעתם?

מהו אישור מהנדס לפרגולה?

קודם כל לפני שאתם כועסים על כך שרק במדינה שלנו צריך אישור על כל דבר וכל דבר עולה כסף, דעו כי אישור פרגולה הינו חוק אשר קיים במדינות רבות בעולם. רוב הפרגולות שאתם רואים עברו אישור מהנדס, ישנם מקרים חריגים בהם אין צורך באישור מהנדס, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על חוק הפרגולות:

מהנדס פרגולה

חוק הפרגולות הגיעה לחיינו אי שם בשנת 2014, בניית פרגולה נחשבה לתוספת בנייה והרי על תוספת בנייה אנו צריכים היתר בנייה. רבים התלוננו על כך שצריך לעבור הליך בירוקרטי כל כך מסובך בשביל סך הכל להתקין פרגולה בבית… ולכן באותה שנה נכנס תיקון לחוק אשר אינו מחייב אתכם בהיתר בנייה עבור התקנת פרגולה אלא יש צורך שיהיה לכם אישור מהנדס לפרגולה. כמובן שיש הרבה שינויים בהתאם לגודל הפרגולה, האם היא גדולה מ-50 מ"ר ואתם חייבים בהיתר בנייה, האם היא אטומה והופכת למעין "חדר", האם יש רווחים שווים ומאיזה חומר בנויה הפרגולה. נרגיע אתכם ונגיד שרוב הפרגולות הביתיות אינן מחייבות היתר בנייה, אך בשביל לדעת את כל הפרטים עליכם לפגוש מהנדס. 

אישור מהנדס לפרגולה – למה חייב את זה?

בואו שניה נשים בצד את העובדה שמדובר על חוק קיים וכל העובר על החוק הזה צפוי לעמוד מול הליכים משפטיים. אתם חייבים אישור מהנדס לפרגולה מסיבות בטיחותיות, עליכם להשיג אישור יציבות לפרגולה. בסופו של דבר הפרגולה היא מבנה שאנשים שוהים תחתיו, ולא תמיד אנו מודעים לכל ההשלכות שיש בבנייה עצמאית ללא אישור. אישור יציבות ממהנדס מאשר את מקום ההתקנה, את הפרגולה עצמה ואת החומר ממנו היא עשויה. רק לאחר בחינה מהודקת של מהנדס תוכלו להיות בטוחים להתחיל בתהליך. כמו כן, גם בסוף התהליך על בעל המקצוע להגיע לבחון את התוצאה הסופית והאם היא בטיחותית. 

הליך הבנייה

אתם תרצו תמיד לבחור בחומרים נגישים ועמידים לבניית הפרגולה שלכם. חלק בוחרים להקים פרגולה מעץ, חלק בוחרים בסוג בטון מסוים אך הרוב המוחלט יבחרו בפרגולות אלומיניום. אלומיניום הינו חומר גלם גם זול וגם איכותי אשר עמיד לתנאי מזג אוויר קיצוניים, נחשב לבטיחותי ביותר והבלאי שלו מאוד נמוך. כמו כן, לכל סוג חומר עבודה יש את שיטת העבודה המיועדת לו, אך זה כבר לא התפקיד שלכם. אנו כמובן ממליצים לכם להזמין מהנדס עוד לפני תחילת העבודה ובחירת חומר הגלם, בדרך זו תוכלו לקבל חוות דעת נוספת של בעל מקצוע ניטרלי.

לסיכום

יכול להיות שקצת נרתעתם אחרי שקראתם על התהליך שאתם צריכים לעבור בשביל סך הכל להקים פרגולה במבנה. חשוב להבין, אמנם זה נשמע מסובך, אך מדובר על תהליך מאוד זריז, במיוחד כאשר מדובר על חומר גלם זמין כמו אלומיניום שבו גם האישור וגם ההתקנה עצמה מהירה. הדבר החשוב ביותר שעליכם לזכור הוא שהבטיחות היא לפני הכל, אל תתפשרו על אף בעל מקצוע והתייחסו להקמת הפרגולה בדיוק כמו שמתייחסים לבניית מבנה חדש.

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי לשימושכם

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ רכשתם לאחרונה מגרש נדל"ן לצורך בנייה של בית חדש בו? הנכם יזמים בתחום הנדל"ן שקונים ומוכרים דירות ומבנים לצרכי מגורים ועסקים? או שאולי

תוכנית קונסטרוקציה

תוכנית קונסטרוקציה

תכנון והקמה של מבנים כוללים מספר רב של שלבים ותהליכים, כאשר אחד מהתהליכים הראשונים והחשובים ביותר שיש לבצע הוא הכנה ושרטוט של תוכנית קונסטרוקציה. בין

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר קונסטרוקטור הינו מהנדס בניין שעבר הכשרה מקצועית בתחום הנדסת מבנים, כך שתחומי אחריותו כוללים ביצוע תכנוני של מבנים חזקים, עמידים ובטיחותיים. במקרה של

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה נמצאים לפני תהליך בנייה של בית פרטי? זקוקים לאישור בעל מקצוע לצורך קבלת היתר בנייה? מחפשים יועץ בענף הבנייה לצורך שיפוץ מבנה