אישור קונסטרוקטור

תוכן עניינים:

אישור קונסטרוקטוראישור קונסטרוקטור

קונסטרוקטור הוא בעל מקצוע אשר מתמחה בתחום הנדסת בניין. מתוקף תפקידו רשאי אותו בעל מקצוע להעניק אישורים שונים אשר מותירים לבעלי הנכס לקיים שינויים במבנה שלהם. אם נסתכל על תפקידו של קונסטרוקטור מבחינת היררכיה בענף הבנייה הוא נמצא בראשית הרשימה ותחת פיקודו עובר כל התהליך.

 

אישור קונסטרוקטור – האם אנו מתכוונים להיתר בנייה?

רבים נוטים להתבלבל בין אישור קונסטרוקטור ובין היתר בניה, אנו כאן כדי לעשות לכם סדר בבלאגן. היתר בניה הינו אישור אשר עובר דרך הרשות המקומית ועוד גורמים גבוהים, יש להחזיק בהיתר בניה עבור פרויקטים גדולים בעיקר כמו בניה של מבנה חדש, הוספת חדר וכדומה. מצד שני, אישור קונסטרוקטור הוא אישור אשר נדרש גם כאשר אנו צריכים היתר בניה וגם כאשר אנו לא זקוקים לאחד. 

אם שמעתם בעבר על חוק הפרגולות זה יעשה לכם סדר בבלאגן. בעבר אם רציתם להקים פרגולה ביתית הייתם צריכים לעבור את כל התהליך הבירוקרטי לקבלת היתר בניה. אך ב-2014 החוק נוסח מחדש וכאשר מדובר על פרגולות ביתיות אנו נדרשים רק באישור קונסטרוקטור. את האישור מעניק בעל המקצוע רק לאחר שבחן את הפרגולה לפני הקמתה או אחריה. 

אישור קונסטרוקטור – מתי יש צורך באישור?

יש צורך באישור בשני מקרים עיקריים, האחד הוא כאשר אנו מוסיפים או מורידים אלמנט במבנה או כאשר מוסיפים עומס על מבנה. כמו כן יש עוד מקרים כמו לקויות בנייה אשר לשמם אנו צריכים אישור קונסטרוקטור כדי לבצע פעולות עבודה. 

אישור קונסטרוקטור אינו בגדר המלצה אלא חובה על פי חוק. הסיבה לכך מובנית לכולנו, התפקיד של אותו בעל מקצוע הוא להגיע למקום ולבחון את מורכבות העבודה, לבנות תוכנית בניה ולמצוא האם קיימות לקויות אשר עלולות לסכן אתכם. זכרו, כאשר מדובר על הוספת אלמנט או הסרת אלמנט יש לפעול בצעדים איטיים ובהתאם לתוכנית הבניה בכדי שלא נפגע באף דבר אשר נחוץ ויכול לפגוע ביציבות מבנה. כמו כן, יש מקומות רגישים יותר בכל מבנה, בדרך כלל מדובר על הגג או המרפסת. גם אם אנו רוצים להוסיף אלמנט כמו פרגולה או בריכה, אלמנט אשר מכביד על האזור יש ליידע את הרשויות ולבחון האם זה רלוונטי בכלל בהתאם לשלד המבנה.

 

אישור קונסטרוקטור – קבלת אישור 

הדרך לקבלת אישור אינו קשה כמו היתר בנייה, להפך מדובר על הליך פשוט בכדי לעודד עוד ועוד אנשים לשמור על ביטחונם. הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבצע סקר שוק ולמצוא את בעלי המקצוע הנכונים ביותר עבורכם. נדגיש כי אין לבחור בבעל מקצוע אשר אינו מחזיק ברישיון מתאים, קיימים בשוק לא מעט "מהנדסים" אשר אינם מחזיקים ברישיון ולכן האישור שלהם גם לא יהיה תקף. 

לאחר שמצאתם את בעל המקצוע הנכון לכם הרימו אליו טלפון, את האישור כמובן שלא תקבלו דרך שיחת טלפון אך השיחה כדאית להמשך. בשיחה אותו בעל מקצוע יברר אתכם לגבי פרטים יבשים והאם רלוונטי להמשיך בעבודה. לעיתים יוכל בעל המקצוע לקבוע האם נכון לכם להתחיל בכלל בתהליך בהתאם לפרויקט שאתם רוצים ובהתאם לגיל המבנה.

לאחר שעברתם את התהליך הזה מתחילה סקירה הנדסית שם מגיע בעל המקצוע ובוחן את המקרה לגופו. בעל המקצוע בודק את מיקום העמודים, הקירות, את תוכנית הבנייה ובעזרת מכשירים חדישים יוכל לראות כיצד יש לבנות את תוכנית הבנייה החדשה. כמובן שרק לאחר הבדיקה ההנדסית נוכל לראות מה רלוונטי ומה לא לתהליך הבנייה. לאחר הסקירה ובחינה של המקרה ניתן יהיה לקבל את האישור המיוחל.

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי לשימושכם

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ רכשתם לאחרונה מגרש נדל"ן לצורך בנייה של בית חדש בו? הנכם יזמים בתחום הנדל"ן שקונים ומוכרים דירות ומבנים לצרכי מגורים ועסקים? או שאולי

תוכנית קונסטרוקציה

תוכנית קונסטרוקציה

תכנון והקמה של מבנים כוללים מספר רב של שלבים ותהליכים, כאשר אחד מהתהליכים הראשונים והחשובים ביותר שיש לבצע הוא הכנה ושרטוט של תוכנית קונסטרוקציה. בין

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר קונסטרוקטור הינו מהנדס בניין שעבר הכשרה מקצועית בתחום הנדסת מבנים, כך שתחומי אחריותו כוללים ביצוע תכנוני של מבנים חזקים, עמידים ובטיחותיים. במקרה של

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה נמצאים לפני תהליך בנייה של בית פרטי? זקוקים לאישור בעל מקצוע לצורך קבלת היתר בנייה? מחפשים יועץ בענף הבנייה לצורך שיפוץ מבנה