בטיחות וגיהות בעבודה

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

עובדים במקומות עבודה שונים, חשופים לסכנות רבות ביניהן: נפילה מגובה, חשיפה לחומרים מסוכנים כמו חומרים כימיים וקרינה מסוכנת או לחץ נפשי רב. על המעסיקים מוטלת מניעת סיכונים אלו.

בטיחות וגיהות

כל מקום עבודה טומן בחובו סיכונים וסכנות עבור העובדים בו. במקומות כמו מפעלים או אתרי בניה יש סכנה של נפילה בגובה. מקומות שבהם עוסקים העובדים בהתקנות ותיקונים הקשורים בחשמל, קיימת סכנת התחשמלות. במקומות עבודה הכוללים עבודה עם חומרים מסוכנים קיימת סכנת חולי ובמקומות בהם קיימת קרינה יש חשש כי העובדים במקום יחלו. מקומות עבודה רבים בהם עובדים עם ציוד מכני עלולים להוות סכנה עבור העובדים בהם גם כן כאשר חוסר נקיטת זהירות עלולה להביא לתאונות קשות.

מקפידים על עבודה בטוחה

בטיחות וגיהות הן תורה אשר נועדה לשמור על שלום העובדים ובריאותם וכן נועדה למנוע תאונות עבודה ומחלות הקשורות למקצועות השונים. כמו כן, נועדה תורה זו למנוע נזקים כלכליים. כל ארגון בין אם מקצועי או עסקי, חייב למנוע סיכונים ולקדם בטיחות וגיהות בתחומו. בישראל כיום, הולך נושא הבטחות והגיהות ומקבל משקל רב כמו בארצות רבות ברחבי העולם. שלא כמו לפני עשור או שניים, המעסיקים מודעים לכך שמוטלת עליהם האחריות המלאה לביטחונם ושלומם של העובדים.

הולכים על בטוח

נושא הבטיחות נדרש בכל מקום עבודה בין אם מדובר על משקים בהם קיימים בעלי חיים היכולים לסכן את בריאותם של העובדים ולהדביק אותם במחלות (דוגמת מחלת הפה והטלפיים), עבודה במפעלים כימיים בהם העובדים יכולים להיות חשופים לחומרים המסכנים את בריאותם באם הם לא לבושים בהתאם ומגנים על עצמם מפני חדירת החומרים המסוכנים אל מערכת הנשימה שלהם או על עורם, תרכובות כימיות וכן תערובות יכולות להיות מסוכנות ביותר ודורשות הקפדה על נהלים.

להיות בטוחים בכל רגע

גורמים סביבתיים רבים יכולים לפגוע בעובדים לדוגמה: תאורה חזקה היכולה להזיק לראייה, רעש חזק שיכול להזיק לשמיעה, עשן וזיהום אוויר שיכולים להזיק לבריאות. כמו כן, קיימים סיכונים של נפילה מגובה באתרי עבודה בהם העובדים נדרשים לעבוד בגבהים על סולמות, פיגומים ומנופים. הסכנה בהחלקה, מעידה ונפילה מגובה גבוהה ביותר ועל המעסיקים לדאוג לציוד מתאים המגן על העובדים בגובה וכן על הדרכות חוזרות ונשנות המעבירות לעובדים את כל כללי הבטיחות הנדרשים.

כל הדרכים להיות בטוחים

בנוסף לגורמים הסביבתיים ישנו ההיבט הפסיכולוגי שאין להתעלם ממנו. לעיתים קרובות אנשים העובדים במשרד וכביכול לא נתונים לסכנות במקום העבודה שלהם עשויים להיות חשופים לגורמים שונים העלולים להשפיע על בריאותם הנפשית והפיזית. מצבי לחץ הנובעים מעומס בעבודה, הטרדה בעבודה מצד קולגה או בוסים, הצקה על ידי הבוס הכוללת התעמרות והרמת קול, כל אלו יכולים להביא את העובד למצב קיצוני ולפגוע בו. לכן, גם כאן יש מקום להפנים כללי בטיחות וגיהות בעבודה.

לאכוף את החוק לשמור על העובדים

על פי חוק ארגון ופיקוח על העבודה משנת 1954 כל מקום בו נמצאים לפחות חמישים עובדים והוא בעל סיכון בריאותי, על המעסיק למנות ממונה בטיחות ולדאוג להדרכות אשר יעניקו לעובדים את הידע כיצד לשמור על בריאותם ולהגן על עצמם בעבודה. חדשות לבקרים מתמלאים העיתונים בדיווחים על עובדים אשר קיפחו את חייהם בשל חוסר בטיחות בעבודה. בעיקר במקרים של עבודה בגובה. חברה המתמחה בהדרכות לעובדים יכולה למנוע את המקרה המצער הבא ולהבטיח כי העובדים יהיו בטוחים בכל מקום, בכל זמן.

מומחים לבטיחות

חברת "עידן בגובה" מתמחה בהדרכות הקשורות לבטיחות וגיהות בעבודה. בין אם מדובר על עבודה בגובה על גבי סולמות, פיגומים, סנפלינג ועוד. לחברה ניסיון רב שנים בהדרכות לארגונים, מפעלים ועסקים פרטיים רבים בכל רחבי הארץ. אם יש לך צורך בהדרכה מקצועית לעובדים שלך זה הזמן להשאיר לנו פרטים באתר או להתקשר ולקבוע עם אחד מהמומחים שלנו.

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

מתי עושים איטום לגג

בין אם אתם ועד הבית של בניין משותף ובין אם אתם דיירי בית פרטי, חשוב מאוד שתדעו שאיטום גג המבנה שלכם מהווה דבר חשוב מאוד.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!