חוק הרחבת מרפסות

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

לייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו: 074-7691300

הוספה של מרפסת בבית או בדירה קיימים היא ללא כל ספק אחד הדברים שהכי משדרגים את איכות החיים שלנו. תוך כמה חודשים בודדים אנו יכולים להנות מהגדלה של הנכס שברשותנו ומהאפשרות לצאת לאוויר הפתוח בכל הזדמנות שיש לנו.

בעבר, בכדי לשדרג את הדירה עם מרפסת, היינו צריכים לחכות המון זמן ולהיות חלק מתהליך בירוקרטי מייגע אל מול ועדת תכנון ובנייה ברשות המקומית או מול העיריה. תודות לחוק הרחבת מרפסות, לא רק שזמן ההמתנה לאישורים התקצר בחצי, אלא מדובר בהליך הרבה יותר פשוט ממה שהיה לפני כן.

מה חוק הרחבת מרפסות אומר?

עד שנת 2009 על פי חוק התכנון והבנייה, ניתן היה לבנות מרפסת מקורה המהווה חלק בלתי נפרד משטח הבנייה. הדבר הוביל לכך שאנשים רבים בנו מרפסות בגדלים שאינם חופפים את התקנות או שפשוט מראש בנו בניינים שלמים בלי מגבלות. תיקון לחוק שנעשה לא מזמן מאפשר להוסיף מרפסת בשטח שלא עולה על 14 מ“ר לדירה.

כלומר, היום כל אחד יכול להרחיב מרפסת שכבר קיימת או להוסיף מרפסת חדשה בגדול של עד 14 מ“ר לדירה מבלי שיהיה צריך בהיתרי בנייה נוספים. בנוסף,

https://balcon.co.il/%D7%94%D7%A8%D7%97%D7%91%D7%AA-%D7%9E%D7%A8%D7%A4%D7%A1%D7%95%D7%AA/ בלקון מרפסות תלויות

ויקפדיה מרפסת https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A8%D7%A4%D7%A1%D7%AA

בבניינים שכבר יש להם תכנית בניין עיר בתוקף, תהליכי האישור לא אמורים לקחת יותר מכמה חודשים בודדים

בבניינים שכבר יש להם תכנית בניין עיר בתוקף, תהליכי האישור לא אמורים לקחת יותר מכמה חודשים בודדים

.

החוק אומר שתוך 45 יום ניתן יהיה לקבל מתן היתר בנייה למרפסות ובמידה ולא ניתן היתר בזמן זה, הבקשה נחשבת למאושרת.

מדוע כדי להרחיב את הדירה עם מרפסת?

ובכן, לביצוע פרויקט הרחבת מרפסות יש המון יתרונות. ראשית כל, כמו שכבר ציינו, זה יאפשר בעתיד להנות מכל הדברים שלמרפסת יש להציע לנו בדירה כמו למשל יציאה למרחב פתוח עם אוויר צח אל מול נוף אורבני או פסטורלי.

בנוסף, מרפסת משביחה את ערך הנכס בעשרות אחוזים והופכת אותו ליוקרתי ונחשב יותר. כשיש לנו מרפסת, הרבה יותר קל לנו לארח את האנשים הקרובים לנו ונוצר מאין מרחב נוסף שהוא חלק בלתי נפרד מהבית שלנו. 

איך התהליך מתבצע בשלבים?

בשלב הראשון בוחרים וועד שיסייע בתהליך הובלת הפרויקט ובבחירת עורך דין שילווה את הפרויקט מא‘ ועד ת‘. בשלב הבא נקבל כמה הצעות מחיר ממספר קבלנים בתחום הרחבת מרפסות ונבחר את הקבלן שיהיה חלק בלתי נפרד מביצוע הפרויקט. ננסח חוזה, נבחר מפקח בנייה, נאסוף את התשלומים מכל הדיירים בבניין ונגיש את התכניות לאישור.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על הרחבת מרפסות או התקנת מרפסות שמש?  חברת בלקון נחשבת לחברה המובילה בישראל להוספת מרפסות שמש לבניינים משותפים. ניסיון רב שנים, ידע ומקצועיות לאורך כל התהליך מאפשרים לנו לעמוד לצד לקוחותנו ולהעניק להם שירות ללא פשרות. השאירו את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונקבע לכם פגישת ייעוץ מסודרת ללא כל התחייבות.

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

אישור קונסטרוקטור לבריכה

קונסטרוקטור לבניית בית פרטי

קונסטרוקטור הוא למעשה שם נרדף למהנדס בניין. לרוב, אותו מהנדס בניין יתמחה בקונסטרוקציה של מבנים. במילים אחרות,  קונסטרוקטור מתמחה בסוגים של שלדי מבנה, כאשר הוא

קונסטרוקטור לבנייה בחריש

מחפשים קונסטרוקטור לבנייה בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. בחריש ניתן למצוא שירותים של קונסטרוקטורים מומלצים שונים. חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בקונסטרוקטור  מקצועי, אמין,

קונסטרוקטור לבנייה בעומר

מחפשים קונסטרוקטור לבנייה בעומר? המאמר הבא הוא בשבילכם. בעומר ניתן למצוא שירותים של קונסטרוקטורים מומלצים שונים. חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בקונסטרוקטור  מקצועי, אמין,

074-7691300

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!