מהנדס קונסטרוקטור מחיר וחשיבות

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

לייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו: 074-7691300

מהנדס קונסטרוקטור מחירמהנדס קונסטרוקטור מחיר וחשיבות

קונסטורוקטור הוא אחד מן הפונקציות החשובות ביותר בעולם הבניה. הסיבה לכך היא שהוא הדמות האמונה על הבטיחות ולפיכך גם על שמירת הבטחון של יושבי הבית. הקונסטרוקטור הוא זה הצריך לדאוג שהמבנה שנשהה בו יהיה חזק מספיק, יציב לחלוטין, חף מטעויות בשלבי הבניה השונים ונבנה על פי כל הכללים ועם כל החומרים הנדרשים בכמויות הנכונות. 

זו גם הסיבה, שאומנם לעבודת מהנדס קונסטרוקטור מחיר נוסף שיש לשלם אך היא חשובה וקריטית מאין כמותה, כך שעלינו לדאוג ולהשקיע, כדי שהיא תתבצע על הצד הטוב ביותר. אבל מהי בעצם עבודת מהנדס קונסטרוקטור מחיר וסוגי הבדיקות השונות? האם יש מחירים שונים והאם עלינו לתור אחרי מהנדס קונסטרוקטור מחיר גבוה או דווקא זול? מענה לשאלות אלו ונוספות בשורות הבאות.

קונסטרוקטור לכל

כולנו זקוקים לעבודת קונסטרוקטור. יש שחושבים כי הוא נדרש רק בבניית גורדי שחקים התלויים בקונסטרוקציות פלדה אימתניות או במנהרות ומבנים מורכבים מאוד. אבל האמת היא שעבודתו של הקונסטרוקטור נדרשת גם במקרים פשוטים יותר כמו בניית בית פרטי ואפילו בנית תוספת קטנה לבית. לכל מהנדס קונסטרוקטור מחיר שהוא קובע שמבטא את מעמדו ומקצועיותו ולמען האמת, זה לא בהכרח המקום לחסוך.

כמו שהינו משלמים הרבה כסף על רופא שהוא גם רופא מומחה, במקרה של מחלה, כך נכון להשקיע כסף במי שעבודתו תשליך על הבטחון והיציבות של הבית שלנו ולבחור במישהו מנוסה ומקצועי. זה לא אומר שנשלם עבור עבודת מהנדס קונסטרוקטור מחיר מופרז אבל זה כן אומר, להתעלם ולזנוח כל מיני פיתויים, המכריזים על עשיית העבודה במחירים זולים עד כדי גיחוך. בשלב כלשהו, מחיר זול יעלה לך הרבה יותר יקר בהמשך.

מהנדס קונסטרוקטור מחיר לכל סוג עבודה

לקונסטרוקטור ישנם מספר בדיקות שהוא יכול לממש ולבחון. עבודתו יכולה להיות מקיפה לאורך כל ימי הבית והיא תכלול כמה ביקורים והיא יכוה להיות בדיקת קונסטרוקציה עבור משהו פשוט יחסית. הנה כמה דוגמאות. בעת בנית בית חדש, הקונסטרקטור יהיה זה שאמון על התכנון ההנדסי של הבית לצד התכנון הפרקטי והעיצובי מאת האדריכל. בעוד האדריכל מתכנן את הבית מבחינת יופי, שימושיות או רמות עיצוביות, הרי שהקונסטרוקטור יבדוק או יפקח על הפן ההנדי של הבניה. הוא יבדוק שלשל דברים, החל מתוספות חיזוק שיש לתת, מה נדרש כדי להעמיד בית חזק ויציב, האם המבנה יכול לעמוד בעומסים שונים, בדיקת יציקות הבטון והשלד ועוד.

 במקרה של בני בית חדש, הקונסטרוקטור לא מופיע רק פעם אחת אלא לרוב מלווה את הפרויקט בפיקוח ובדיקה לאורך כל חייו, עד שהבי קם ונשלם עם כל האישורים. למעשה, בניה לא נכונה או טעות בראשית הבניה, יכולים לגרום אחריהם שרשרת של טעויות שרק תגדיל את הסכנה. לכן על הקונסטרוקטור להיות עם חושים חדים ולבדוק את הפרויקט מתחילתו ועד סופו.

עבודות קטנות

כפי שאמרנו, גם עבודות ופשוטות יותר ידרשו למען ביטחוננו עבודת קונסטרוקטור. באופן טבעי, במקרים אלו יהיה עבור מהנדס קונסטרוקציה מחיר נוח יותר ובאופן טבעי גם יידרש פחות זמן והשקעה. כאלו הם למשל שינויים בקירות המבנים (החיצוניים), כמו פריצת חלון או הגדלת יציאה וכד'. אפילו תוספת בניה קטנה כמו הוספת מרפסת, הוספת חדר והתקנת פרגולה תדרוש בדיקת קונסטרוקטור, זאת משום שכל הוספה או שינוי יכולים להקצין את העומסים על המבנה ולגרום לערעור יציבותו או קריסתו. בסופו של דבר, אנו נדרש לאישור קונסטרוקטור סופי, כדי לקבל היתרי בניה ולעיתים נדרש לאישור קונסטרוקטור הוודא כי אין ליקויי בניה.

חישוב מהנדס קונסטרוקציה מחיר

בדומה לתחומים אחרים בעולם הבניה, גם מחרי עבודת הקונסטרוקטור, תלוי בסוג העבודה שהוא מבצע, רמת וחשיבות הבדיקות והאישורים שהוא צריך להפיק, הזמן בו ילווה הקונסטרוקטור את הפרויקט וכמה פעמים הוא יידרש לבדיקות והאם נדרש התערבותו הפעילה (מעבר לבדיקה) וביצוע פעילות של תכנון הנדסי חדש. כמובן שגם למרוכבות הפרויקט והסיכונים והאתגרים הכלולים בתוכו יש השפעה על המחיר.

בגדול, בדיקה או תכנון פשוטים מאוד ינועו החל מ-1000 ₪ (למשל אישור לפרגולה), בדיקות מורכבות יותר, כמו בעת בניית בית פרטי, יתחילו בכ-7000 ₪ ויכולים להאמיר עד לכ-20000 ₪, במידה והליווי הוא צמוד לכל אורך חיי הפרויקט. 

מהנדס קונסטרוקטור מחיר

מהרגע הראשון שהתיישבתם על תכנון הבית החדש שלכם או שיפוץ הבית הקיים שלכם, אתם שומעים מכולם שצריך להשיג מהנדס קונסטרוקטור שיאשר את המהלך. אבל מהו מהנדס קונסטרוקטור? האם אישור בנייה לא יכול להינתן על ידי מהנדס בניין רגיל? האם חובה לקבל את האישור ממהנדס קונסטרוקטור? ומה זה אומר על המחיר? את התשובות על שאלות אלה ועוד, תוכלו למצוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

מהו מהנדס קונסטרוקטור ומהו תפקידו?

לאחר שתבינו את חשיבותו ותפקידו של מהנדס קונסטרוקטור מחיר יישמע לכם פתאום כמו שיקול קטנוני ואתם לא לגמרי תטעו עם זה. מהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין מוסמך ומורשה בעל התמחות ספציפית בשלד המבנה (קונסטרוקציה). תפקידו של הקונסטרוקטור הוא לבחון את ההשפעות של כל מהלך בנייה על שלד המבנה, לוודא כי מהלך הבנייה עולה בקנה אחד עם העקרונות ההנדסיים המחייבים ובהתאם לכך לאשר או לא לאשר את המהלך. זה המקום לומר, שבהיעדר אישור קונסטרוקטור, לא תוכלו לבצע אף מהלך בנייה בעל השפעה כלשהי על שלד המבנה. אישור קונסטרוקטור הוא לא עניין שנתון לבחירתכם, אם כי גם כך אתם אמורים לבחור בכך, אלא חובה חוקית שחלה עליכם ועל כל העוסקים במלאכה. ואם שאלתם את עצמכם, אז לא – מהנדס בניין רגיל הוא אינו קונסטרוקטור בברירת מחדל ולכן הוא לא יכול לתת אישורים שהפקתם יכולה להתבצע אך ורק על ידי קונסטרוקטור מורשה.

 

מה זה אומר על מחיר השירות של מהנדס קונסטרוקטור?

ובכן, זה לא אומר הרבה. ההנחה היא שבגלל שמדובר בדמות של מהנדס קונסטרוקטור מחיר השירות שלו צריך להיות גבוה יותר מאשר מהנדס רגיל. בפועל, תמחור השירות בעולם ההנדסה קשור קשר חזק הרבה יותר להיקף העבודה של איש המקצוע והיקף האחריות שהוא לוקח על עצמו. מן הסתם, קונסטרוקטור לוקח על כתפיו אחריות ענקית בכל אישור שהוא מעניק לכם, שכן כל אישור כזה מתמקד במרכיב היסוד של כל מבנה, המרכיב שמעניק למבנה את יציבותו וחוזקו המבני – השלד. יחד עם זאת, את הקונסטרוקטור אתם צפויים לפגוש רק בצמתים מאוד מרכזיים בפרויקט, בעוד שאת הפרויקט כולו ילווה מהנדס בניין רגיל, שיהיה מעורב בפרויקט הרבה יותר וגם ישקיע עבודה רבה יותר.

בכל מקרה, בבחירת מהנדס קונסטרוקטור מחיר הוא לחלוטין לא פרמטר שעל פיו אתם רוצים להכריע את ההחלטה שלכם. ישנם מודלים שונים לעבודה עם מהנדס קונסטרוקטור, החל מאישור נקודתי, דרך ליווי פרויקט וכלה באחריות מלאה על הפרויקט. לצורך ביצוע הפרויקט, אתם לא באמת זקוקים למהנדס קונסטרוקטור כמהנדס הראשי של הפרויקט ואם הקונסטרוקטור שהמליצו לכם עליו גובה מחיר גבוה יחסית, אתם לא חייבים לשכור אותו כמהנדס ראשי. יחד עם זאת, אתם כן רוצים לשלם לו את מה שהוא מבקש עבור עבודתו בתחום התמחותו – בדיקת מהלך הבנייה ומתן (או אי מתן) אישור קונסטרוקטור כחוק.

 

באיזה שלב יש לערב קונסטרוקטור בפרויקט?

ובכן, השלב הראשון בו נדרש קונסטרוקטור לתת את אישורו בחתימת ידו הוא שלב הכנת תכנית הבנייה. את תכנית הבנייה יגבש עבורכם אדריכל, שלמעשה יבצע את כל מהלך התכנון בעצמו, אבל בסופו של דבר, כאשר התכנית מוכנה, היא חייבת להיות מוצגת למהנדס קונסטרוקטור שיבדוק אותה ויאשר אותה בחתימתו. אדריכלים רבים נוהגים לעבוד עם קונסטרוקטור צמוד שמלווה אותם בשלבי תכנון מרכזיים, כדי לוודא שהתכנון מבוצע על פי העקרונות המחייבים ואישור הקונסטרוקטור יינתן במהירות לאחר סיום התכנית.

מעבר לכך, קונסטרוקטור צריך להיות מעורב בשלבי מפתח של בניית השלד ובכלל זה קידוח כלונסאות ליסודות המבנה, יציקת יסודות, ביסוס המבנה, סיום קומה והשלמת שלב השלד. בכל המקרים הללו, צריך הקונסטרוקטור להגיע לשטח, לבחון את הדברים בעיניים מקצועיות ולתת אישור על מה שכבר נעשה כדי שניתן יהיה להמשיך לקראת מה שעוד צריך לעשות.

 

איך תבחרו מהנדס קונסטרוקטור?

כאמור, בבחירת מהנדס קונסטרוקטור מחיר הוא לא שיקול מכריע, אבל זה לגמרי לגיטימי לנסות ולמצוא מהנדס קונסטרוקטור מקצועי וגם זול או לפחות הוגן. כדי למצוא אותו, אתם רוצים להתחיל בחיפוש חוות דעת מקצועיות של מהנדסי בניין, קבלנים, אנשי שיפוצים או אפילו פקידים ברשות המקומית בה אתם עובדים. כל אלה הם אנשי מקצוע שעובדים עם קונסטרוקטורים באופן יומיומי, מכירים את עבודתם ויכולים לתת לכם חוות דעת מקצועית, שאתם יכולים לסמוך עליה, בהנחה כמובן שאתם סומכים על נותן חוות הדעת.

אפשרות נוספת, היא פשוט לאפשר לאדריכל שלכם לבחור את הקונסטרוקטור שבו הוא מעניין. אם אתם סומכים על האדריכל שלכם, ואם נתתם לו לתכנן את ביתכם אתם בהחלט רוצים לסמוך עליו, אז אתם יכולים לסמוך עליו גם בהיבט של בחירת קונסטרוקטור מקצועי. לחילופין, אתם יכולים לפנות למספר קונסטרוקטורים, לקבל הצעות מחיר מפורטות ולעשות את הבחירה שלכם גם על בסיס מחיר – כל זאת בהנחה שברור לכם, שבבחירת מהנדס קונסטרוקטור מחיר זה ממש לא הכל.

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

מהנדס קונסטרוקטור מחיר

מהנדס קונסטרוקטור מחיר וחשיבות

מהנדס קונסטרוקטור מחיר וחשיבות קונסטורוקטור הוא אחד מן הפונקציות החשובות ביותר בעולם הבניה. הסיבה לכך היא שהוא הדמות האמונה על הבטיחות ולפיכך גם על שמירת

אישור קונסטרוקטור

חשיבותו של אישור קונסטרוקטור

אם נרצה לבנות משהו, בכל גודל, החל מבניין רב קומות גבוה במיוחד, עבור במחסן גדול, מבנה ציבורי רחב ידיים או מתחם משרדים מרכזי וכלה בבית

074-7691300

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!