חשיבותם של משרדי תכנון קונסטרוקציה

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

לייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו: 074-7691300

משרדי תכנון קונסטרוקציהחשיבותם של משרדי תכנון קונסטרוקציה

כאשר תהיו עסוקים בשלבים המוקדמים והראשוניים ביותר של פרויקט בניה, ויהיה זה בית פרטי, משרד, מפעל או כל מבנה אחר, תצטרכו להתייעץ לצד משרד האדריכלים, גם עם משרדי תכנון קונסטרוקציה. למה בעצם נדרשת מעורבותם של משרדי תכנון קונסטרוקציה? ומדוע אי אפשר להסתפק בתכנון האדריכלי?

כאשר נבנה בית, עסק, מחסן או כל מבנה אחר, יהיו חשובים עבורנו כמה נושאים מהותיים. נרצה כמובן שהמבנה יהיה יפה ומסוגנן, אולי אפילו מקורי ומרשים, יהיה בנוי בצורה איכותית עם החומרים המודרניים והמתקדמים ביותר וכמובן שיהיה פרקטי ויענה על כל הצרכים שלנו ממנו. אבל יש גם את הצד הנוגע ליציבות והבטיחות של המבנה. זה שבו עוסקים בחוזק שלו וביכולתו בעצם לעמוד לאורך שנים בבטחה. כאן נכנסים לתמונה משרדי תכנון קונסטרוקציה.

בטחון לפני הכל

בואו נודה על האמת. יופי הוא דבר חשוב אבל הבסיס היה ותמיד יישאר הבטחון. ביחוד כשמדובר במשפחה שלנו, אם זה בית פרטי או בעובדים שלנו או במי שאמור לשהות בצל המבנה שאותו אנו רוצים להקים. ככזה, יש לשים לב לנושא הבטחון עוד בשלב המוקדם ביותר של הבניה. הסיבה היא, שאם נתחיל כבר ליצור משהו ורק אז נגלה את הטעות או הליקוי הבטיחותי, המשך הבניה יתבסס על הטעות, שנקווה שלא תתפח לממדים קריטיים אבל גם בלי טרגדיות, תעלה לנו בבזבוז כסף רב לצורך תיקון הליקויים.

זו אגב הסיבה, כי משרדי תכנון קונסטרוקציה, נקראים אל הדגל כבר בתחילת המחשבות על הבניה. למעשה יחד עם האדריכל. ככלל, עבודתם של האדריכלים והקונסטרוקטורים היא משלימה. האדריכל אמון על נראות וצורת הבית, הוויזואליה והחללים השונים על פי השימוש העתידי שלהם ואילו הקונסטרוקטורים נדרשים לקחת את התוכניות הראשוניות ולתרגם אותם לבניה נכונה של הבית בפועל על ידי מציאת התכנון והביצוע הנכונים עם החומרים הנכונים, שיביאו לכך שהבית יהיה לא רק יפה אלא גם יציב ובטוח.

כל מבנה וכל סוג בניה

משרדי תכנון קונסטרוקציה הם פונקציה שאסור לוותר עליה בכל סוג של מבנה. בין אם מדובר בבניין מורכב מאוד בתכנון האדריכלי שלו, בניין רב קומות ואפילו בבית פרטי פשוט נדרש תכנון קונסטרוקטור. כמובן שגם מבנים ציבוריים, משרדים, מחסנים, מפעלים ואפילו דרכי תחבורה וגשרים – חייבים לפעול על פי הוראות הקונסטרוקטור. 

למען האמת, ישנה טעות נפוצה לפיה נדרש ייעוץ ותכנון של קונסטרוקטור רק כאשר מדובר במבנה חדש לחלוטין. בפועל, חשוב לזכור כי הדבר נדרש גם בעת שיפוץ או שדרוג כלשהו במידה וישנה התערבות בשלד המבנה או ביצוע שינוי מהותי בו, למשל כמו בסגירת מרפסות, הוספת חדרים, הוספת ממ"ד וכד'. אפילו במשהו שנראה עבורנו כפעוט כמו הוספת פרגולה, נדרש לכך. רק חשבו, שננסה לתלות פרגולה כבדה על קיר שאינו יציב ואינו מסוגל לשאת את משקלה. התוצאה יכולה להיות הרת אסון.

מבנה משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה מתהדרים במהנדסי קונסטרוקציה מומחים אשר סימו את הכשרתם בתחום. אלו לימודים ארוכים וקשים, מעצם העובדה כי על כתפי המסיימים אותם מונחת אחריות כבדה מאוד. לא נרצה לתת למישהו שלא סיים את לימודיו בתחום או שאינו מנוסה דיו, לשחק עם החיים שלנו ושל היקרים לנו.

חשוב לזכור ולוודא בעת התקשרות עימם, כי משרדי תכנון קונסטרוקציה חייבים להיות בעלי רישיון בתוקף לעסוק בתחום וכי בנוסף, גם כל העובדים שלהם מאושרים לכך ואישורם עודנו תקף.  כדאי לשים לב כי מי שמחזיק בתעודת קונסטרוקטור לא בהכרח יכול לתכנן כל בית ובנין. ישנם דרגות לכך וחלק מן הקונסטרוקטורים מוגבלים בתכנון פרויקטים בהיקפים מסויימים. רק עליכם לוודא כי הפרויקט שלכם תואם את מידות הקונסטרוקטור הספציפי וכי הוא מתמחה או רשאי לעסוק בו.

ובכלל, תמיד כדאי לבחור משרדים מקצועיים ומנוסים. אלו לרוב יהיו עם מגוון רחב של קונסטרוקטורים כאלו שיוכלו לענות לכל בקשה שלכם ולתת מענה נכון לכל תת נושא והכל בזמינות ושרירותיות מרביים. לא תמיד כדאי לבחור בקונסטרוקטור שמביא עימו האדריכל "מהבית". לעיתים, יהיה על הקונסטרוקטור להתעמת עם האדריכל כאשר לכל אחד מהם ראיה אחרת ובמקרה זה עדיף קונסטרוקטור אובייקטיבי ככל האפשר. לעיתים קונסטרוקטור טוב יכול לחסוך לכם כסף רב ולעיתים כתוצאה מליקוי שהוא יעלה עליו תצטרכו להוציא עוד כסף. אבל תמיד תזכרו: הבטחון שלכם שווה זהב.

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

מהנדס קונסטרוקטור מחיר

מהנדס קונסטרוקטור מחיר וחשיבות

מהנדס קונסטרוקטור מחיר וחשיבות קונסטורוקטור הוא אחד מן הפונקציות החשובות ביותר בעולם הבניה. הסיבה לכך היא שהוא הדמות האמונה על הבטיחות ולפיכך גם על שמירת

אישור קונסטרוקטור

חשיבותו של אישור קונסטרוקטור

אם נרצה לבנות משהו, בכל גודל, החל מבניין רב קומות גבוה במיוחד, עבור במחסן גדול, מבנה ציבורי רחב ידיים או מתחם משרדים מרכזי וכלה בבית

074-7691300

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!