קונסטרוקטור בבנימינה

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

לייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו: 074-7691300

 

המונח קונסטרוקטור אולי קצת נשמע לכם מוזר אבל אם כבר בעבר עברתם שיפוץ ביתי או רכשתם מבנה חדש בוודאי כבר יצא לכם לפגוש במונח הזה. אם לא, קונסטרוקטור הוא למעשה בעל מקצוע עם תחום התמחות של הנדסת בניין. קונסטרוקטור מתמחה בבטון, בניה קלה, הוא המפקח על הבנייה ועוד… אם אתם עומדים לפני פרויקט חשוב כדאי מאוד שתעשו סקר שוק מוקפד לפני שאתם בוחרים את איש המקצוע שלכם.

 

קונסטרוקטור בבנימינה – למה אני צריך את זה?

תחילה נציין כי יש היצע רחב יחסית בתחום הבנייה, אך תחום הבנייה הוא תחום מאוד לא מוכר עבור רוב האוכלוסייה. המקרים בהם נצטרך את סיועו של קונסטרוקטור יכול לבוא לידי ביטוי במקרים רבים. המקרים הנפוצים ביותר יהיו כאשר אנו בונים מבנה חדש ונדרשים לתכנן את כל המהלך ולבדוק כל צעד בנוגע להקמת המבנה, יציבותו ובטיחותו. קונסטרוקטור הוא האחראי על בדיקת הקרקע, בדיקת תוצאות המעבדה של בטון אשר נשלח לפני תחילת עבודה, תכנון המבנה, אישור בניה מצד גורמים אחרים כמו אדריכלים, בחינת התקדמות וכמובן שבסוף העבודה גם אז אותו בעל מקצוע מגיע כדי לאשר את המבנה לאכלוס. גם כאשר מדובר על שיפוץ הדורש שינוי בבית אנו נדרשים באישור קונסטרוקטור אשר יבחן את תוכנית העבודה, ללא אישורו אנו עוברים על החוק ומסכנים את כל המעורבים במקום. לדוגמא, אם נרצה להקים פרגולה במרפסת נידרש באישור קונסטרוקטור, כמו כן לגבי הסרת והוספת אלמנטים בבית, בניית בריכה ועוד…

 

קונסטרוקטור בבנימינה – כיצד המחיר מושפע מסוג העבודה?קונסטרוקטור בבנימינה

מכיוון שתחום העבודה של קונסטרוקטור יכול להיות מאוד מגוון אנו צריכים לדעת כיצד אנו מחלקים את סוגי העבודה בהתאם למה שאנו נדרשים מאותו בעל מקצוע, כך גם המחיר יקבע. יש מחיר אחד עבור פרויקט בניה ומחיר שונה עבור שיפוץ, כמו כן לגבי הקמת בריכה או הסרת קיר. כל תהליך מתחיל מייעוץ, מחיר הייעוץ ייקבע בהתאם למורכבות הפרויקט, המחיר נע בין 1,000 ש"ח ועד כמה אלפי שקלים בודדים. כמובן שאם בחרתם לעבור את התהליך עם אותו בעל מקצוע המחיר מתקזז מהשירות עצמו. וכעת לענייני העבודה, קונסטרוקטור בצבנימינה או בכל אזור אחר בארץ יקבע את המחיר בהתאם לסוג הפרויקט, מורכבות העבודה, גיל המבנה, מחיר עלות חומרי הגלם ותנאים פיזיקליים אשר תלויים במקום.

 

קונסטרוקטור בבנימינה – צעד אחרי צעדקונסטרוקטור בבנימינה

אנו מבינים שאתם רוצים למהר וכבר לראות תוצאות, אך זו טעות נפוצה של רבים מלקוחות לא מרוצים שפגשנו. הבעיה היא כאשר אנו ממהרים אנו פוסחים על החלק החשוב ביותר בכל התהליך והוא הבחירה הנכונה באיש המקצוע אשר ילווה אותנו. הצעד הראשון הוא הצעד הקריטי ביותר, זאת אומרת שאם תעשו את הצעד הזה בצורה רשלנית, כך גם תראה התוצאה הסופית של הפרויקט שלכם. לכן, חשוב לעשות סקר שוק מעמיק ולבחון את כל אנשי המקצוע אשר יכולים לסייע לכם ולסנן אותם בהתאם לשני הפרמטרים הבאים:

רישיון – בעל מקצוע אשר אינו נושא ברישיון אינו רלוונטי לכם. יש לבחון גם במה יש לאותו בעל מקצוע רישוי, האם הוא מתמחה בתשתיות ובכבישים? אם כן, אין שום סיבה שיקבל את פרויקט השיפוצים שלכם. שימו לב גם לתוקף הרישיון.

ניסיון וותק – אחד הדברים הקריטיים ביותר הוא לבחון האם אותו בעל מקצוע מחזיק בניסיון באותו סוג פרויקט אליו אתם נדרשים. זאת אומרת שאותו בעל מקצוע כבר חווה פרויקטים דומים. כמו כן, אנו ממליצים לפנות לבעלי מקצוע עם ניסיון של לפחות 3 שנים בתחום.

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה

גרים בבנימינה ורוצים לעשות שינוי בבית? חושבים על דירה בבנימינה ? בשביל להתחיל בפרויקט עליכם ליצור קשר עם קונסטרוקטור מומלץ אשר יכול לעבור אתכם את התהליך על הצד הטוב ביותר. תפקידו של הקונסטרוקטור הוא בתור התחלה לבחון את טיב הפרויקט והאם הוא כשיר, זאת אומרת שבעל המקצוע בוחן את הקרקע תחילה ואת כל התנאים הפיזיקליים אשר יכולים להשפיע על התהליך. לאחר מכן יתחיל בתוכנית קונסטרוקציה בשיתוף פעולה עם בעלי מקצוע אחרים אשר יקחו חלק בפרויקט.

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה – מהו קונסטרוקטור?

קונסטרוקטור הוא בעל מקצוע אשר עבר הכשרה של מהנדס בניין ומתמחה בקונסטרוקציה. עבודותיו של הקונסטרוקטור מתחלקות לשלושה תחומים עיקריים שהם עבודות בטון קלות, בנייה קלה וקונסטרוקציות פלדה מסוגים שונים. מלבד לאלו כמובן שיש לבעל מקצוע זה עוד מקומות בהם הוא מתמחה, זאת בהתאם לניסיון שלו ותחומי ההתמחות בהם בחר לקבל הכשרה. כמו כן, מתפקידו של בעל מקצוע זה להעניק אישורים בכל הנוגע לבנייה מצידם של גורמים שונים כמו אדריכל, קידוח כלונסאות ועוד…

 

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה – מה ההבדל בין אישור קונסטרוקטור לבין היתרקונסטרוקטור מומלץ בבנימינה בנייה?

ישנם מקרים רבים בהם אנו חייבים בהיתר בניה, זאת כאשר מדובר על בנייה של מבנה חדש, או כאשר מדובר על תוספת של בניה אשר מוגדרת על פי חוק כחדר לכל דבר ועניין. במקרים כאלה אנו נהיה חייבים בהיתר בניה, אך יש גם מקרים חריגים בהם אנו רוצים לבנות פרגולות ביתיות, לשנות את יסודות הבית, להרוס קירות או להקים בריכה במרפסת. במקרים כאלה אנו לא חייבים בהיתר בניה או באישור קונסטרוקטור. אישור זה הוא עוד אחד מתחומי ההתמחות של בעל מקצוע זה, הוא נועד בכדי שבעל המקצוע יוודא שאכן העבודה שאנו רוצים לבצע הינה עבודה אשר עונה על הגדרות הבטיחות כחוק בהתאם למבנה שלכם.

 

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה – מהם המקרים בהם אנו נדרשים באישור קונסטרוקטור?

המקרים בהם אנו חייבים באישור קונסטרוקטור הוא במקרה בו אנו רוצים ליצור שינוי בבית אשר כולל, משמע אנו רוצים לשפץ את המבנה. לדוגמא, אם אנחנו מעוניינים להוריד אלמנט כלשהו בבית אנו צריכים קודם כל לקבל אישור קונסטרוקטור אשר קובע כי הדבר אותו אנו רוצים לעשות אינו פוגע ביציבות המבנה. המקרה השני הוא כאשר אנו רוצים להוסיף אלמנט על מבנה קיים, זאת אומר להעמיס עוד משקל על שלד המבנה. במקרה כזה אנו חייבים באישור קונסטרוקטור אשר בוחן האם הבנייה בכלל רלוונטית ואינה מסכנת אתכם. רבים לא יודעים אבל גם אם מדובר על משקל שאינו כבד בהכרח ישנם מקומות רגישים במבנה שלנו, כמו המרפסת והגג. לכן חשוב שלא לפסוח על שלב זה של קבלת האישור.

 

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה – כמה עולה אישור קונסטרוקטור?

המחיר אותו נשלם עבור שירותו של קונסטרוקטור משתנה בהתאם למה שאנו רוצים לעשות, אנו לא נשלם אותו סכום עבור תוכנית בנייה כמו שאנו משלמים עבור אישור לבריכה. כמובן שעוד גורם אשר משפיע על המחיר הוא מורכבות העבודה, חומרי הגלם ובעל המקצוע אליו אתם פונים. בסופו של דבר חשוב לעשות סקר שוק נרחב ולחפש בעל מקצוע אשר מתמחה בתחום בו אתם רוצים לעשות שינוי בבית.

 

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה – איפה ניתן למצוא בעל מקצוע אמין?קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה

כיום יש היצע רחב של קונסטרוקטורים ולכן לא פשוט למצוא בעל מקצוע אמין אשר נרגיש בנוח לקבל שירות ממנו. הדבר הראשון שאנו צריכים לעשות הוא להתחיל בסינון, למצוא את כל בעלי המקצוע שאינם רלוונטיים לנו ולסנן. הסינון יכול להתבצע עם פי תקציב, על פי ניסיון ועל פי עוד אלמנטים מקצועיים. לדוגמא, אם בעל המקצוע שלכם אינו מחזיק ברישיון בתוקף או רישיון בכלל אסור בתכלית האיסור לקבל ממנו שירות. אמנם יש היצע רחב אך ברגע בו נמצא את בעל המקצוע האמין ביותר אשר יתאים לנו כל שאר התהליך יהיה הרבה יותר פשוט.

 

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה – מה קורה במקרה בו אנו פועלים ללא אישור קונסטרוקטור?

אם לדוגמא כבר יש לכם בריכה או פרגולה אשר בניתם בבית ללא אישור איזו סיבה יש לכם לפנות לבעל מקצוע לקבלת אישור? אז ככה, הסיבה הראשונה והחשובה ביותר לקבלת אישור בדיעבד היא בכדי שבעל מקצוע יגיע וייבחן האם אין שום סכנה בפרגולה או בבריכה שלכם. ייתכן שאתם עומדים בפני סכנות באופן יומיומי אך עדיין כלום לא קרה, אין צורך לחכות שיקרה משהו…

 

התרחיש השני שיכול לקרות במקרה בו אתם עובדים ללא אישור הוא פחות מסוכן אך יכול לפגוע לכם בכיס. בסופו של דבר אישור קונסטרוקטור אינו המלצה אלא חובה על פי חוק. במקרה בו ידווח לרשויות שאין לכם את האישור אתם צפויים לקבל קנסות גבוהים ואפילו צו הריסה עבור מה שבניתם שאינו נמצא חוקי.

 

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה – אישור לשינוי בבית

זכרו, כל שינוי אשר אתם רוצים לבצע בחלל הבית, בין אם מדובר על חלל פנימי או חיצוני חייב לעבור דרך בעל מקצוע. כמובן שאין אנו מדברים על שינויים כמו להזיז את הספה מצד ימין לשמאל, אלא שינויים דרמטיים יותר. כדי להיות בטוחים האם אתם חייבים באישור או לא כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להרים טלפון לבעל מקצוע אשר יוכל לסייע לכם. אין דבר כזה הוצאת אישור עבור דבר שאין בו צורך לאישור, אין לכם ממה לחשוש שמישהו ינסה "לדחוף" לכם אישור. אך בשביל להימנע מנוכלים בכל מקרה בו אתם כן צריכים אישור, אנו ממליצים לכם לפנות אך ורק לקונסטרקטור מוסמך ומומלץ.

 

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה – רק קונסטרוקטור מוסמך

שימו לב, מקצועות קונסטרוקציה וההנדסה הינם מקצועות נחשקים מאוד, ויש צורך לעבור מסלול מאוד מפרך על מנת שתוכלו לזכות בכל ההטבות אשר המקצוע מעניק לכם. לכן, חשוב מאוד לבצע סקר שוק מאוד מוקפד ולוודא שאתם עומדים מול בעל מקצוע אשר יוכל להעניק לכם את השירות המתאים. הדבר הראשון שיש לבדוק הוא כמובן שאותו בעל מקצוע מוכר על ידי הרשויות ומחזיק ברישיון. מלבד לכך, בדקו מהו תחום ההתמחות של אותו בעל מקצוע, זה לא עוזר לנו שיש לו תחום התמחות אחר ממה שאליו אתם נדרשים. כמו כן, שימו לב שלא מדובר על הנדסאי או מהנדס. הנדסאי מוגבל יותר בגבול ההכשרה שלו, והדבר האחרון שנוכל להמליץ עליו הוא לפנות לבעל מקצוע עם לפחות 3 שנים של ניסיון.

 

קונסטרוקטור מומלץ בבנימינה – לסיכום

מקצוע קונסטרוקציה הוא אשר דורש אחריות רבה מבעל המקצוע אשר לוקח על עצמו את הפרויקט. אז יש אחריות רבה והיא לא עליכם, אבל האחריות שלכם היא לדאוג לפנות אל בעל המקצוע הטוב ביותר בתחום אליו אתם נדרשים. העבודה הקשה היא שלכם והיא רק בהתחלה, ברגע שאתם עושים את השלבים הראשונים כראוי אתם תראו איך כל שאר התהליך עובד כשורה. זכרו, אתם צריכים בעל מקצוע לדברים הקטנים בדיוק כמו שאתם צריכים אותו לדברים הגדולים. אל תקחו סיכונים על עצמכם ולא על דיירי הבניין, השקיעו באופן חד פעמי ודאגו לעתיד שלכם.

 

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

אישור קונסטרוקטור לבריכה

קונסטרוקטור לבניית בית פרטי

קונסטרוקטור הוא למעשה שם נרדף למהנדס בניין. לרוב, אותו מהנדס בניין יתמחה בקונסטרוקציה של מבנים. במילים אחרות,  קונסטרוקטור מתמחה בסוגים של שלדי מבנה, כאשר הוא

קונסטרוקטור לבנייה בחריש

מחפשים קונסטרוקטור לבנייה בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. בחריש ניתן למצוא שירותים של קונסטרוקטורים מומלצים שונים. חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בקונסטרוקטור  מקצועי, אמין,

קונסטרוקטור לבנייה בעומר

מחפשים קונסטרוקטור לבנייה בעומר? המאמר הבא הוא בשבילכם. בעומר ניתן למצוא שירותים של קונסטרוקטורים מומלצים שונים. חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בקונסטרוקטור  מקצועי, אמין,

074-7691300

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!