קונסטרוקטור מומלץ

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

תוכן עניינים:

קונסטרוקטור מומלץקונסטרוקטור מומלץ

רכשתם לאחרונה מגרש נדל"ן לצורך בנייה של בית חדש בו? הנכם יזמים בתחום הנדל"ן שקונים ומוכרים דירות ומבנים לצרכי מגורים ועסקים? או שאולי אתם מתכננים להוריד או להוסיף אלמנט קונסטרוקטיבי במבנה הפרטי הקיים שלכם? כדי לממש את כל אחד מהצרכים הללו יש להיעזר בבעלי המקצוע המתאימים, ביניהם גם מהנדס מבנים מקצועי שמוסמך להעניק אישור לביצוע עבודות כאלו.

כמו כל בעל מקצוע אחר, חשוב למצוא קונסטרוקטור מומלץ ומנוסה כדי להבטיח כי העבודה תעשה בצורה הטובה והבטיחותית ביותר. כיצד אם כך ניתן לאתר קונסטרוקטור איכותי, אמין ומומחה בתחום הנדסת מבנים? התשובה לכך מפורטת בהמשך המאמר. 

קונסטרוקטור – מיהו ומהו תפקידו?

למרות השם המעט ארוך ומסובך, מדובר על בעל מקצוע שיש לו תפקיד ברור הנוגע להענקת בטיחות למבנה. המושג קונסטרוקטור לקוח מתוך המילה קונסטרוקציה, שהינה מילה נפרדת למבנה. לכן קונסטרוקטור הינו איש מקצוע המתמחה בהנדסה ותכנון של מבנים בפן הקונסטרוקטיבי שלהם, שהינו חלק הנוגע ליסוד הבסיסי של המבנה שנבנה כשלד/תשתית ראשונית ופרקטית – ועליו מיושמים כל שאר האלמנטים של המבנה הנוגעים למראה, גודל ולעיצוב שלו.

כיוון שתחום אחריותו של הקונסטרוקטור נוגע לבטיחות של המבנה, הוא איש המקצוע המבצע את תכנון המבנה מבחינת הצבת עמודי בטון, קירות תמיכה, ברזלי חיזוק ליציקות בטון, מיקום גרמי מדרגות, ייעוץ בנוגע להצבת בריכה או גדרות בשטח החיצוני של המבנה, וכל אלמנט מבני אחר הנוגע לשלד המבנה ולבטיחות שהוא מקנה לדיירים בו.

עשוי לעניין אתכם: אישור קונסטרוקטור לבריכה.

באילו מקרים צריך לפנות לקונסטרוקטור?

  • הקמת בניין או מבנה מהיסוד – אנשי עסקים ויזמים המתעסקים בנדל"ן ורוכשים קרקעות לצורך הקמת מבנים עליהם, זקוקים בראש ובראשונה לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי של קונסטרוקטור שיתכנן את המבנה הרלוונטי כך שיהיה יציב, חזק ועמיד.
  • בניית בית פרטי – אנשים פרטיים ומשפחות שמתכננות לבנות בית פרטי, זקוקים לליווי של קונסטרוקטור מומלץ שישלב את ניסיונו המקצועי עם האדריכל שהם בחרו, כך ששניהם יכינו תוכנית אדריכלית שתתאים מבחינת הפרקטיות, עיצוב וכמובן בטיחות.
  • שבירת קירות ועמודי בטון במבנה קיים – שירותיו של קונסטרוקטור נדרשים גם לצורך עבודות שיפוץ ושדרוג של מבנים קיימים, זאת כאשר השיפוץ כולל גם הרס של קירות ועמודי בטון במבנה העשויים לערער את יציבותו ובטיחותו של המבנה.
  • אישורים להיתרי בנייה – היתרי בנייה דרושים כאשר רוצים להוסיף תוספות בנייה למבנה קיים, כאשר קבלת היתר לביצוע השינוי נתון בידי הרשות המקומית בה המבנה נמצא. לצורך העברת בקשה לקבלת היתר, יש לקבל את אישורו של קונסטרוקטור לכך כדי שיאשר כי תוספת הבנייה אינה גורעת מבטיחותו של המבנה.

כיצד אפשר למצוא קונסטרוקטור מומלץ?

כיוון שתפקידו של הקונסטרוקטור הינו מהותי וחשוב בכל הנוגע לבטיחותו של המבנה, מומלץ לאתר את בעל המקצוע האיכותי ביותר בתחום כדי להבטיח כי המבנה החדש/קיים יהיה יציב וכמה שיותר בטיחותי עבור הדיירים בו וכן עבור הסביבה. כדי להצליח למצוא קונסטרוקטור מומלץ כדאי להיעזר בחוות דעת והמלצות של לקוחות שנעזרו בשירותיו בעבר, ואף להגיע באופן פיזי למבנים שונים אותם הוא תכנן כדי להעריך את איכות עבודתו.

במקביל לקבלת המלצות ורושם אישי על בעל המקצוע, חשוב לוודא כי אותו קונסטרוקטור מומלץ מחזיק ברישיון תקני לעסוק בתכנון והנדסת מבנים, וכי רישיונו תקף לתקופת הזמן בה שירותיו נחוצים. בנוסף חשוב להדגיש כי קונסטרוקטור מומלץ הוא גם כזה המחזיק בוותק של שנים בתחום, וכי ההכשרה שהוא עבר תואמת לתחום עיסוקו בפועל כיוון שהנדסאי בניין מוסמך לתכנן מבנים בגובה של עד ארבע קומות בלבד, לעומת מהנדסי בניין שאינם מוגבלים בהיבט הזה. 

ראו גם: קונסטרוקטור מומלץ בירושלים, קונסטרוקטור מומלץ בחיפה.

קונסטרוקטור מומלץקונסטרוקטור מומלץ

לפני כל פרויקט בנייה מולו אתם עומדים אתם תצטרכו לפגוש בעלי מקצוע רבים ומגוונים. בעל המקצוע הראשון אותו אתם חייבים לפגוש הוא קונסטרוקטור, בעל מקצוע אשר אחראי לכל מה שקורה מסביב לפרויקט. כדי שהפרויקט באמת יהיה מוצלח הבחירה בקונסטרוקטור הינה קריטית מאוד, אל תתפשרו על בעל מקצוע איתו אתם לא שלמים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על בחירה מוצלחת.

 

קונסטרוקטור מומלץ – מה התפקיד שלו?

התפקיד של קונסטרוקטור נוגע בכמה אלמנטים של פרויקט בנייה. הראשון הוא בחינה של בעל המקצוע לגבי מקום הבנייה, בחינת הקרקע וטיב העבודה, לאחר מכן יתחיל בעל המקצוע בתכנון הקונסטרוקציה, גם כאשר מדובר על בנייה של פרויקט מאפס וגם כאשר מדובר על שיפוץ למבנה קיים. על בעל המקצוע לבחון ולבדוק את המבנה, את עומס הבנייה, חיזוק מבנים ועוד… התפקיד של קונסטרוקטור הוא להיות מפקח ואחראי על כל התהליך תוך כדי מתן אישורים לגורמים מקצועיים אחרים אשר פועלים בשטח. כמו כן, יכול בעל מקצוע זה לבחון ולבצע בדיקה מקדימה לפני שיפוץ כמו תמ"א 38 וגם בסיום הבנייה יש לבחון את המבנה.

קונסטרוקטור מומלץ – כמה זה עולה לי?

המחיר אותו תשלמו עבור שירותי קונסטרוקציה מאוד תלויים בסוג הפרויקט שלכם. המחיר הוא די זהה עבור כל פרויקט בין בעלי המקצוע השונים, הטווח אינו רחב אך אם תראו מחירים חריגים יש אמורה להידלק אצלכם נורה אדומה. הדבר הראשון שיש לוודא הוא שאותו בעל מקצוע מחזיק ברישיון מתאים לסוג הפרויקט. מלבד לכך, כדי להבטיח את טיב העבודה אנו גם ממליצים לראות האם אותו בעל מקצוע עשה פרויקטים דומים לפרויקט אליו אתם מצפים.

 

קונסטרוקטור מומלץ – האם לפנות לחברה או עצמאי?

שאלת השאלות! תוכלו למצוא גם עצמאיים אשר עובדים בצורה מדהימה וגם כאלו אשר הם חלק מחברה גדולה. היתרון שיש בבחירת קונסטרוקטור אשר עובד תחת חברה הוא שיש לכם את כל הגורמים המקצועיים במקום אחד, הדבר כמובן משפיע על המחיר לטובה. בכל אופן, לא משנה מהי הבחירה שלכם אנו ממליצים לכם לדבוק לבחירה מושכלת אשר תלויה ברישיון של החברה או העצמאי, בניסיון ובביצועים קודמים. 

בין אם בחרתם בחברה או בעצמאי עליכם לוודא כמה דברים תחילה, הראשון הוא החשוב ביותר, האם יש כימיה ביניכם ובין בעל המקצוע? לכימיה בין הלקוח לאיש מקצוע הינה קריטית להצלחת הפרויקט. מלבד לכך, שימו לב שאותו בעל מקצוע כבר עשה פרויקטים דומים ובקשו לראות דוגמאות, אין זה דבר חריג. חשוב גם לבדוק שאותו בעל מקצוע מחזיק בניסיון של לפחות 3 שנים בשטח ושאכן מדובר על בעל מקצוע אשר מוסמך לפרויקט בסדר גודל שאתם רוצים. אל תמהרו, זה הכי חשוב. ברגע בה הבחירה בקונסטרוקטור מוצלחת כך גם יראה הפרויקט שלכם.

 

קונסטרוקטור מומלץ לצורך מתן אישורים

קונסטרוקטור מומלץ אינו יהיה רק עבור פרויקטים של בנייה אשר מתחילים מאפס. לעיתים אנו צריכים אישורים על מנת שנוכל להתקין בריכה בבית או אפילו פרגולה. בכל מקרה כזה יש לפנות לבעל המקצוע אשר יבחן את התשתיות הקיימות, את תוכנית הבנייה המקורית, את חומרי הגלם הנדרשים לפרויקט ורק אז יוכל להעניק לכם את האישור המתאים. במקרה בו ישנה דחייה של הפרויקט יציג בפניכם בעל המקצוע את הסיבות לדחיית האישור ויעניק לכם אלטרנטיבות אשר יוכלו לשרת אתכם. בדרך כלל לכל בעיה יש פתרון, זאת אומרת שאם הבעיה היא בשל עומס במשקל עבור פרגולה, יציע לכם הקונסטרוקטור להשתמש בחומר גלם יותר קל כמו אלומיניום. 

מידע מקצועי לשימושכם
קונסטרוקטור בחריש

  המונח קונסטרוקטור אולי קצת נשמע לכם מוזר אבל אם כבר בעבר עברתם שיפוץ ביתי או רכשתם מבנה חדש בוודאי כבר יצא לכם לפגוש במונח

קונסטרוקטור בעומר

  המונח קונסטרוקטור אולי קצת נשמע לכם מוזר אבל אם כבר בעבר עברתם שיפוץ ביתי או רכשתם מבנה חדש בוודאי כבר יצא לכם לפגוש במונח

קונסטרוקטור בתל-אביב

  המונח קונסטרוקטור אולי קצת נשמע לכם מוזר אבל אם כבר בעבר עברתם שיפוץ ביתי או רכשתם מבנה חדש בוודאי כבר יצא לכם לפגוש במונח

קונסטרוקטור מומלץ בחריש

גרים בחריש ורוצים לעשות שינוי בבית? חושבים על דירה בחריש ? בשביל להתחיל בפרויקט עליכם ליצור קשר עם קונסטרוקטור מומלץ אשר יכול לעבור אתכם את

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!