קונסטרוקטור מומלץ

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

לייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו: 074-7691300

קונסטרוקטור מומלץקונסטרוקטור מומלץ

רכשתם לאחרונה מגרש נדל"ן לצורך בנייה של בית חדש בו? הנכם יזמים בתחום הנדל"ן שקונים ומוכרים דירות ומבנים לצרכי מגורים ועסקים? או שאולי אתם מתכננים להוריד או להוסיף אלמנט קונסטרוקטיבי במבנה הפרטי הקיים שלכם? כדי לממש את כל אחד מהצרכים הללו יש להיעזר בבעלי המקצוע המתאימים, ביניהם גם מהנדס מבנים מקצועי שמוסמך להעניק אישור לביצוע עבודות כאלו.

כמו כל בעל מקצוע אחר, חשוב למצוא קונסטרוקטור מומלץ ומנוסה כדי להבטיח כי העבודה תעשה בצורה הטובה והבטיחותית ביותר. כיצד אם כך ניתן לאתר קונסטרוקטור איכותי, אמין ומומחה בתחום הנדסת מבנים? התשובה לכך מפורטת בהמשך המאמר. 

קונסטרוקטור – מיהו ומהו תפקידו?

למרות השם המעט ארוך ומסובך, מדובר על בעל מקצוע שיש לו תפקיד ברור הנוגע להענקת בטיחות למבנה. המושג קונסטרוקטור לקוח מתוך המילה קונסטרוקציה, שהינה מילה נפרדת למבנה. לכן קונסטרוקטור הינו איש מקצוע המתמחה בהנדסה ותכנון של מבנים בפן הקונסטרוקטיבי שלהם, שהינו חלק הנוגע ליסוד הבסיסי של המבנה שנבנה כשלד/תשתית ראשונית ופרקטית – ועליו מיושמים כל שאר האלמנטים של המבנה הנוגעים למראה, גודל ולעיצוב שלו.

כיוון שתחום אחריותו של הקונסטרוקטור נוגע לבטיחות של המבנה, הוא איש המקצוע המבצע את תכנון המבנה מבחינת הצבת עמודי בטון, קירות תמיכה, ברזלי חיזוק ליציקות בטון, מיקום גרמי מדרגות, ייעוץ בנוגע להצבת בריכה או גדרות בשטח החיצוני של המבנה, וכל אלמנט מבני אחר הנוגע לשלד המבנה ולבטיחות שהוא מקנה לדיירים בו.

עשוי לעניין אתכם: אישור קונסטרוקטור לבריכה.

באילו מקרים צריך לפנות לקונסטרוקטור?

  • הקמת בניין או מבנה מהיסוד – אנשי עסקים ויזמים המתעסקים בנדל"ן ורוכשים קרקעות לצורך הקמת מבנים עליהם, זקוקים בראש ובראשונה לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי של קונסטרוקטור שיתכנן את המבנה הרלוונטי כך שיהיה יציב, חזק ועמיד.
  • בניית בית פרטי – אנשים פרטיים ומשפחות שמתכננות לבנות בית פרטי, זקוקים לליווי של קונסטרוקטור מומלץ שישלב את ניסיונו המקצועי עם האדריכל שהם בחרו, כך ששניהם יכינו תוכנית אדריכלית שתתאים מבחינת הפרקטיות, עיצוב וכמובן בטיחות.
  • שבירת קירות ועמודי בטון במבנה קיים – שירותיו של קונסטרוקטור נדרשים גם לצורך עבודות שיפוץ ושדרוג של מבנים קיימים, זאת כאשר השיפוץ כולל גם הרס של קירות ועמודי בטון במבנה העשויים לערער את יציבותו ובטיחותו של המבנה.
  • אישורים להיתרי בנייה – היתרי בנייה דרושים כאשר רוצים להוסיף תוספות בנייה למבנה קיים, כאשר קבלת היתר לביצוע השינוי נתון בידי הרשות המקומית בה המבנה נמצא. לצורך העברת בקשה לקבלת היתר, יש לקבל את אישורו של קונסטרוקטור לכך כדי שיאשר כי תוספת הבנייה אינה גורעת מבטיחותו של המבנה.

כיצד אפשר למצוא קונסטרוקטור מומלץ?

כיוון שתפקידו של הקונסטרוקטור הינו מהותי וחשוב בכל הנוגע לבטיחותו של המבנה, מומלץ לאתר את בעל המקצוע האיכותי ביותר בתחום כדי להבטיח כי המבנה החדש/קיים יהיה יציב וכמה שיותר בטיחותי עבור הדיירים בו וכן עבור הסביבה. כדי להצליח למצוא קונסטרוקטור מומלץ כדאי להיעזר בחוות דעת והמלצות של לקוחות שנעזרו בשירותיו בעבר, ואף להגיע באופן פיזי למבנים שונים אותם הוא תכנן כדי להעריך את איכות עבודתו.

במקביל לקבלת המלצות ורושם אישי על בעל המקצוע, חשוב לוודא כי אותו קונסטרוקטור מומלץ מחזיק ברישיון תקני לעסוק בתכנון והנדסת מבנים, וכי רישיונו תקף לתקופת הזמן בה שירותיו נחוצים. בנוסף חשוב להדגיש כי קונסטרוקטור מומלץ הוא גם כזה המחזיק בוותק של שנים בתחום, וכי ההכשרה שהוא עבר תואמת לתחום עיסוקו בפועל כיוון שהנדסאי בניין מוסמך לתכנן מבנים בגובה של עד ארבע קומות בלבד, לעומת מהנדסי בניין שאינם מוגבלים בהיבט הזה. 

ראו גם: קונסטרוקטור מומלץ בירושלים, קונסטרוקטור מומלץ בחיפה.

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

נתפסת בלי ביטוח רכב? מה עושים?

כשאנחנו יוצאים מהבית ונכנסים לרכב במטרה לנהוג אל מקום כזה או אחר, עלינו לוודא שברשותנו 4 דברים עיקריים: מפתחות רכב, בלעדיהם לא נוכל להתניע אותו,

אישור קונסטרוקטור לבריכה

קונסטרוקטור לבניית בית פרטי

קונסטרוקטור הוא למעשה שם נרדף למהנדס בניין. לרוב, אותו מהנדס בניין יתמחה בקונסטרוקציה של מבנים. במילים אחרות,  קונסטרוקטור מתמחה בסוגים של שלדי מבנה, כאשר הוא

074-7691300

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!