קונסטרוקטור מחיר

תוכן עניינים:

קונסטרוקטור מחירקונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור הינו מהנדס בניין שעבר הכשרה מקצועית בתחום הנדסת מבנים, כך שתחומי אחריותו כוללים ביצוע תכנוני של מבנים חזקים, עמידים ובטיחותיים. במקרה של בניית בית חדש, יש צורך בקבלת אישור של קונסטרוקטור עבור התוכנית האדריכלית, כדי להבטיח כי המבנה שעתיד להיבנות יהיה יציב ובטיחותי לדיירים בו. נוסף לצורך זה, באחריותו של הקונסטרוקטור לפקח ולהעניק אישורים בכל הקשור לשינויים קונסטרוקטיביים המתבצעים במבנים המשמשים לצרכי מגורים, עסקים, מסחר, פנאי וכו'. 

קונסטרוקטור מחיר ועלויות כוללות של העבודה

כיוון שמדובר על בעל מקצוע בעל חשיבות גבוהה בכל הקשור לתהליכים בתחום הבנייה, כדאי להבין כמה יעלו שירותיו של קונסטרוקטור מקצועי. יש לקחת בחשבון כי כאשר מדברים על קונסטרוקטור מחיר קשה עד בלתי אפשרי להציב תמחור אחיד, כיוון ששירותיו של הקונסטרוקטור הינם מגוונים ועשויים לכלול ייעוץ קצר וחד פעמי עד ייעוץ וליווי מתמשך עבור פרויקט גדול ממדים. 

אם כך מהו טווח המחירים של קונסטרוקטורים, אילו עלויות כלולות במחיר העבודה ומתי יש להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע בתחום? נרחיב על כל אלו במאמר הנוכחי.

מתי צריך לפנות לקונסטרוקטור?

כאמור, קונסטרוקטור מתמחה בתכנון ההקמה של שלד מבנה עמיד, יציב ובטיחותי ולכן יש להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע זה כאשר עולה הצורך בתכנון ובנייה של בית חדש, מבנה המשמש לצרכי מגורים/עסקים, וכן כאשר נדרש לבצע שינוי קונסטרוקטיבי במבנה קיים. לרוב כשיש צורך לתכנן ולבנות בית או מבנה חדש, האדריכל הוא בעל המקצוע הראשון אליו יש לפנות – אך יחד עם התכנון האדריכלי של המבנה קיימת חשיבות מהותית לבטיחותו, עניין שניתן לבדוק ולתכנן רק עם קונסטרוקטור מקצועי.

עלות שירותיו של קונסטרוקטור לבניית בית חדש

במקרה של בניית בית חדש, מדובר על תהליך ארוך ומורכב הדורש את ייעוצו ופיקוחו של הקונסטרוקטור לכל אורך הפרויקט. משום כך גובה קונסטרוקטור מחיר עבור כל תהליך הליווי, ייעוץ ופיקוח שעליו לבצע מרחוק ובזמן עבודות הבנייה המתבצעות בפועל באתר הבנייה. 

ניתן לומר כי העלות הכוללת של התהליך מתחילה ממחיר של 10,000 ₪ ועשויה להגיע עד 30,000 ₪ לא כולל מע"מ, כאשר עלות זו מושפעת מכמה פרמטרים כמו גודל הבית, מספר המפלסים שיש בבית, תוספות הבנייה שיכללו בכל שטח המבנה וכו'.

מחיר קונסטרוקטור לפני עבודת שיפוץ 

גם במקרה של שיפוץ בית או מבנה אחר הכולל שבירה של עמודי בטון וקירות, יש צורך לקבל את אישורו של הקונסטרוקטור לכך לפני ביצוע עבודת השיפוץ. תפקידו של הקונסטרוקטור לוודא כי תהליך השיפוץ הנדרש עומד בתקני הבטיחות של המבנה, וכי כל שינוי שיתבצע בו לא יפגע בחוזק ובעמידות הקונסטרוקטיבית שלו. במידה ואותו שיפוץ אכן עשוי לפגוע בבטיחות המבנה, הקונסטרוקטור יתכנן את חיזוקי הבנייה הדרושים כדי לשמור על יציבותו.

עבור עבודה זו גובה קונסטרוקטור מחיר של ייעוץ מקצועי שנע בין 1,200-1,800 ₪, כאשר במקרה של תכנון והוספת חיזוקים קונסטרוקטיביים העלות תהיה גבוהה יותר ב-1,000-3,000 ₪ בהתאם לעבודה שבוצעה על ידו. 

קונסטרוקטור לתוספות בנייה – מה החשיבות בכך וכמה זה עולה?

תוספות בנייה הינן תוספות המיושמות על גבי מבנים קיימים, כך שנחסך הצורך בהריסה של מבנה קיים לצורך הוספת חלל בודד או חללים ואלמנטים אחרים במבנה. כיוון שהתהליך כרוך בשינוי קונסטרוקטיבי של המבנה הקיים, יש צורך לקבל את חוות דעתו ואישורו של קונסטרוקטור מקצועי לביצוע תוספת הבנייה. עבור עבודת ייעוץ ייקח קונסטרוקטור מחיר שנע בין 1,200-2,000 ₪, ואילו עבור תכנון מבני של תוספת הבנייה ייגבה הקונסטרוקטור עלות גבוהה יותר שעשויה להגיע עד 20,000 ₪, זאת בהתאם לסוג התוספת הדרושה, שטח המבנה הקיים, מורכבות העבודה ועוד פרמטרים נוספים.

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי לשימושכם

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ רכשתם לאחרונה מגרש נדל"ן לצורך בנייה של בית חדש בו? הנכם יזמים בתחום הנדל"ן שקונים ומוכרים דירות ומבנים לצרכי מגורים ועסקים? או שאולי

תוכנית קונסטרוקציה

תוכנית קונסטרוקציה

תכנון והקמה של מבנים כוללים מספר רב של שלבים ותהליכים, כאשר אחד מהתהליכים הראשונים והחשובים ביותר שיש לבצע הוא הכנה ושרטוט של תוכנית קונסטרוקציה. בין

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר קונסטרוקטור הינו מהנדס בניין שעבר הכשרה מקצועית בתחום הנדסת מבנים, כך שתחומי אחריותו כוללים ביצוע תכנוני של מבנים חזקים, עמידים ובטיחותיים. במקרה של

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה נמצאים לפני תהליך בנייה של בית פרטי? זקוקים לאישור בעל מקצוע לצורך קבלת היתר בנייה? מחפשים יועץ בענף הבנייה לצורך שיפוץ מבנה