קונסטרוקטור בצפון

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

קונסטרוקטור בצפון

המונח קונסטרוקטור אולי קצת נשמע לכם מוזר אבל אם כבר בעבר עברתם שיפוץ ביתי או רכשתם מבנה חדש בוודאי כבר יצא לכם לפגוש במונח הזה. אם לא, קונסטרוקטור הוא למעשה בעל מקצוע עם תחום התמחות של הנדסת בניין. קונסטרוקטור מתמחה בבטון, בניה קלה, הוא המפקח על הבנייה ועוד… אם אתם עומדים לפני פרויקט חשוב כדאי מאוד שתעשו סקר שוק מוקפד לפני שאתם בוחרים את איש המקצוע שלכם.

 

קונסטרוקטור בצפון – למה אני צריך את זה?

תחילה נציין כי יש היצע רחב יחסית בתחום הבנייה, אך תחום הבנייה הוא תחום מאוד לא מוכר עבור רוב האוכלוסייה. המקרים בהם נצטרך את סיועו של קונסטרוקטור יכול לבוא לידי ביטוי במקרים רבים. המקרים הנפוצים ביותר יהיו כאשר אנו בונים מבנה חדש ונדרשים לתכנן את כל המהלך ולבדוק כל צעד בנוגע להקמת המבנה, יציבותו ובטיחותו. קונסטרוקטור הוא האחראי על בדיקת הקרקע, בדיקת תוצאות המעבדה של בטון אשר נשלח לפני תחילת עבודה, תכנון המבנה, אישור בניה מצד גורמים אחרים כמו אדריכלים, בחינת התקדמות וכמובן שבסוף העבודה גם אז אותו בעל מקצוע מגיע כדי לאשר את המבנה לאכלוס. גם כאשר מדובר על שיפוץ הדורש שינוי בבית אנו נדרשים באישור קונסטרוקטור אשר יבחן את תוכנית העבודה, ללא אישורו אנו עוברים על החוק ומסכנים את כל המעורבים במקום. לדוגמא, אם נרצה להקים פרגולה במרפסת נידרש באישור קונסטרוקטור, כמו כן לגבי הסרת והוספת אלמנטים בבית, בניית בריכה ועוד…

 

קונסטרוקטור בצפון – כיצד המחיר מושפע מסוג העבודה?

מכיוון שתחום העבודה של קונסטרוקטור יכול להיות מאוד מגוון אנו צריכים לדעת כיצד אנו מחלקים את סוגי העבודה בהתאם למה שאנו נדרשים מאותו בעל מקצוע, כך גם המחיר יקבע. יש מחיר אחד עבור פרויקט בניה ומחיר שונה עבור שיפוץ, כמו כן לגבי הקמת בריכה או הסרת קיר. כל תהליך מתחיל מייעוץ, מחיר הייעוץ ייקבע בהתאם למורכבות הפרויקט, המחיר נע בין 1,000 ש"ח ועד כמה אלפי שקלים בודדים. כמובן שאם בחרתם לעבור את התהליך עם אותו בעל מקצוע המחיר מתקזז מהשירות עצמו. וכעת לענייני העבודה, קונסטרוקטור בצצפון או בכל אזור אחר בארץ יקבע את המחיר בהתאם לסוג הפרויקט, מורכבות העבודה, גיל המבנה, מחיר עלות חומרי הגלם ותנאים פיזיקליים אשר תלויים במקום.

 

קונסטרוקטור בצפון – צעד אחרי צעד

אנו מבינים שאתם רוצים למהר וכבר לראות תוצאות, אך זו טעות נפוצה של רבים מלקוחות לא מרוצים שפגשנו. הבעיה היא כאשר אנו ממהרים אנו פוסחים על החלק החשוב ביותר בכל התהליך והוא הבחירה הנכונה באיש המקצוע אשר ילווה אותנו. הצעד הראשון הוא הצעד הקריטי ביותר, זאת אומרת שאם תעשו את הצעד הזה בצורה רשלנית, כך גם תראה התוצאה הסופית של הפרויקט שלכם. לכן, חשוב לעשות סקר שוק מעמיק ולבחון את כל אנשי המקצוע אשר יכולים לסייע לכם ולסנן אותם בהתאם לשני הפרמטרים הבאים:

רישיון – בעל מקצוע אשר אינו נושא ברישיון אינו רלוונטי לכם. יש לבחון גם במה יש לאותו בעל מקצוע רישוי, האם הוא מתמחה בתשתיות ובכבישים? אם כן, אין שום סיבה שיקבל את פרויקט השיפוצים שלכם. שימו לב גם לתוקף הרישיון.

ניסיון וותק – אחד הדברים הקריטיים ביותר הוא לבחון האם אותו בעל מקצוע מחזיק בניסיון באותו סוג פרויקט אליו אתם נדרשים. זאת אומרת שאותו בעל מקצוע כבר חווה פרויקטים דומים. כמו כן, אנו ממליצים לפנות לבעלי מקצוע עם ניסיון של לפחות 3 שנים בתחום.

קונסטרוקטור בצפון

נכנסים להליך בנייה כלשהו וזקוקים למהנדס קונסטרוקטור שיאשר את תכנית הבנייה? בחירת קונסטרוקטור לחלוטין אינה צריכה לדלות מכם את כל משאבי הזמן והכסף שלכם. זה נכון – קונסטרוקטור הוא דמות מפתח בכל הליך בנייה וללא החתימה שלו לא ניתן לזוז קדימה. בנוסף לכך, להחלטותיו ורמת המקצועיות של מהנדס קונסטרוקטור יש השלכות משמעותיות על בטיחותו, חוזקו המבני ויציבותו של המבנה, אבל בסופו של דבר כל קונסטרוקטור בצפון הוא קונסטרוקטור מוסמך ועוד יותר חשוב מלמצוא קונסטרוקטור מעולה, צריך פשוט להימנע מחובבנות ובינוניות.

 

קונסטרוקטור בצפון

באילו מקרים נדרשים שירותיו של קונסטרוקטור?

מהנדס קונסטרוקטור הוא מהנדס בניין מוסמך ומורשה שמתמחה בתחום של קונסטרוקציות ושלד בניין. תפקידו של הקונסטרוקטור הוא לבדוק כל מהלך בנייה לפני ביצועו ולוודא שהוא עומד בכל העקרונות ההנדסיים הנדרשים בכדי להבטיח את בטיחותו, יציבותו וחוזקו המבני של המבנה. אישור קונסטרוקטור הוא מרכיב חובה על פי חוק ולא ניתן לקדם אף פרויקט ואף מהלך בנייה ללא חתימת קונסטרוקטור על תכנית הבנייה. זה אומר שבכל פרויקט של בניית בית חדש, בריכה חדשה או מכלול מבני חדש, בכל פרויקט של שינוי מבני או תוספת בנייה המשפיעים על שלד המבנה וכל פרויקט שבו מעורבת קונסטרוקציה, נדרש לכם אישור של מהנדס קונסטרוקטור.

ישנם כמובן מקרים בהם חובת האישור של קונסטרוקטור בצפון אינה חלה. כך למשל, אם אתם בונים פרגולה בבית, אתם לא בהכרח זקוקים לאישור קונסטרוקטור. את אישור הקונסטרוקטור קיבלה הפרגולה קודם לכן ומאחר והיא מיוצרת כמוצר מדף אחיד, האישור חל על כל יחידות המוצר. אבל אם אתם מתכוונים לבנות פרגולה בהתאמה אישית לגמרי, במידות גדולות ומחומר גלם שגורר משקל כבד ומורכבות הנדסית גבוהה של הפרגולה, ייתכן בהחלט שתידרשו לשירותיו של מהנדס קונסטרוקטור.

 

חיפוש קונסטרוקטור בצפון

נתחיל בכך שישנם מאות קונסטרוקטורים שיכולים לספק לכם שירות מלא באזור הצפון. כל הקונסטרוקטורים האלה הם מהנדסי בניין מוסמכים ומורשים, שעברו את ההכשרה וההסמכה הנדרשת למהנדס קונסטרוקטור ולכן כולם כשירים, לבטח ברמה המשפטית אבל גם ברמה המעשית, לבניית תכניות קונסטרוקציה, מתן חוות דעת קונסטרוקציה ואישור הליכי בנייה. יחד עם זאת ואחרי שאמרנו את זה, כמו בכל ענף, גם בענף הזה אפשר למצוא אנשי מקצוע טובים יותר או פחות ובכל מה שקשור לחוזק המבני, היציבות והבטיחות של המבנה שאתם בונים, פשרה אינה באה בחשבון.

מצד שני, המטרה שלכם בחיפוש קונסטרוקטור בצפון היא לא למצוא את הקונסטרוקטור הטוב ביותר, היקר ביותר והיוקרתי ביותר. כל מה שאתם צריכים זה קונסטרוקטור שמקפיד על העקרונות ההנדסיים המקצועיים ומבצע את עבודתו נאמנה. לאמת הפשוטה הזאת יש משמעות רבה יותר ממה שאתם חושבים, שכן כעת המטרה שלכם היא לא למצוא את הטוב ביותר אלא פשוט להימנע מהגרוע ביותר.

 

חוות דעת לפני הכל

לפני שאתם פונים לכל ערוץ שהוא למציאת קונסטרוקטור בצפון, אתם רוצים להתחיל בחוות דעת מקצועיות. חוות דעת מקצועית היא מעין המלצה שאתם מקבלים מאנשי מקצוע באותו התחום או בתחומים משיקים. כך למשל, אם אתם מחפשים צבע, תוכלו לקבל חוות דעת מקצועית מקבלני בניין, קבלני שיפוץ, קבלני גמר ואפילו אנשים טכניים בחנויות צבע. כל אלה הם אנשי מקצוע שבאים במגע יומיומי עם צבעים, הם מכירים את כולם, הם שומעים את כל הסיפורים והם יכולים בהחלט לספר לכם מי טוב יותר ומי טוב פחות בשוק. בחיפוש קונסטרוקטור, זה אומר שאתם רוצים לקבל חוות דעת מקבלן בניין, קבלן שיפוצים, אדריכל, מעצב פנים, קבלני שלד וכמובן מהנדסי בניין שאינם קונסטרוקטורים. כל אלה הם אנשי מקצוע שחוות דעת אחת מאחד מהם, ובתנאי שאתם סומכים על אותו אחד במאה אחוז, יכולה להוביל אתכם בדיוק לקונסטרוקטור המתאים לכם, גם בהיבט של רמה מקצועית וגם בהיבט של רמת מחיר ושירות.

כמה עולה שירות קונסטרוקטור בצפון?

קונסטרוקטור יודע להציע שורה של שירותים שונים בהתאם לצרכי הלקוח. זה יכול להסתכם בחוות דעת לפני שבירה של קיר למשל, מה שיעלה לכם כ-1500 שקלים. אם בעקבות חוות הדעת, יתברר לכם שאתם יכולים לשבור את הקיר אבל אתם צריכים לבנות תכנית חיזוקים מתאימה כתחליף לקיר התומך, בניית תכנית כזאת יכולה לעלות לכם בין 2000 ל-3000 שקלים. אם אתם צריכים ליווי מלא של קונסטרוקטור לבניית בית, העלות יכולה להתחיל ב-10000 שקלים ולהגיע עד 30000 שקלים ויותר, בהתאם לשטח הבית.

מה שחשוב להבין הוא, שמעורבותו של מהנדס קונסטרוקטור בפרויקט בנייה היא אינה בחירה חופשית, אלא חובה חוקית ואם מהלך הבנייה שאתם מעוניינים להוציא אל הפועל מחייב אישור קונסטרוקטור תחילה, יהיה עליכם למצוא קונסטרוקטור בצפון ולשלם לו את שכרו בכדי שתוכלו להשלים את המהלך. השוואת מחירים בהחלט יכולה לעזור, רק שוב, שימו לב שאתם לא בוחרים בזול ביותר רק כי הוא הזול ביותר – אתם רוצים קונסטרוקטור במחיר הוגן וברמה מקצועית הוגנת לא פחות.

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

מתי עושים איטום לגג

בין אם אתם ועד הבית של בניין משותף ובין אם אתם דיירי בית פרטי, חשוב מאוד שתדעו שאיטום גג המבנה שלכם מהווה דבר חשוב מאוד.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!