קונסטרוקטור

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

לייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו: 074-7691300

קונסטרוקטורחלומכם הגדול מתחיל להתגשם סוף סוף, ואתם עומדים לפני תהליך של בניית בית חדש מהיסוד הכולל את כל האלמנטים והמרכיבים שתמיד שאפתם אליהם – בית עם שתי קומות שיהיה גדול ועם מספר חדרים וחללים מרכזיים גדולים ומרווחים, חצר פרטית גדולה ומרווחת ובריכה קטנה שתספק הנאה ושעשוע לילדים. כמובן שתהליך בניית בית חדש הוא מרגש מאוד, אך מדובר בעניין מורכב הדורש לשם כך את מומחיותם של בעלי מקצוע רבים ביניהם גם קונסטרוקטור מנוסה בתחומו.

מה החשיבות בפנייה אל קונסטרוקטור מקצועי, מהו תפקידו של הקונסטרוקטור וכיצד אפשר למצוא איש מקצוע כזה שיהיה מיומן ומנוסה בתחומו? נענה על כל השאלות הללו בהרחבה במאמר הנוכחי.

מיהו קונסטרוקטור?

מדובר על איש מקצוע המתמחה בהנדסה ותכנון של מבנים בהיבט חוזק השלד שלהם, זאת כדי לוודא ולאשר כי תוכנית הבנייה כוללת הקמת שלד חזק, יציב ואיכותי שיחזיק בצורה הטובה ביותר את מכלול האלמנטים והחומרים שייושמו עליו בתהליך בניית המבנה.

ניתן לומר כי קונסטרוקטור פועל במקביל לאדריכל, שהינו בעל מקצוע בתחום הבנייה האחראי על תכנון מבנה נוח, יפה ופונקציונלי – ולכן הקונסטרוקטור משלים את תהליכי עבודתו של האדריכל, ומסייע להוציא לפועל את תוכנית הבנייה האדריכלית לאחר שפיקח ווידא כי עמודי התמיכה, עובי שכבת הבטון בריצוף, איכות ברזלי התמיכה וכל שלד המבנה עצמו הינם יציבים, חזקים ועמידים להמשך בנייה תקנית ואיכותית.

מהם תחומי אחריותו?

כאמור, הקונסטרוקטור אחראי לחוזקו ועמידותו של שלד המבנה שמוקם, ולכן עליו לתכנן את השלד בצורה פרקטית ונכונה כבר בשלבי כתיבת תוכנית הבנייה אם לצורך מיקומם של עמודי התמיכה במבנה, העובי של רצפת הבטון שתהיה בכל אחת מקומות המבנה, תכנון מספר וצורת גרמי המדרגות שיהיה במבנה שמוקם וכל כל אלמנט אחר הקשור לבטיחותו של המבנה. 

נוסף לפיקוח וייעוץ במהלך כתיבת תוכנית הבנייה, על הקונסטרוקטור לפקח על תהליכי העבודה בשטח אתר הבנייה כאשר מבוצעים תהליכים הקשורים להקמת ובניית השלד כמו ביצוע יציקות בטון של הריצוף והתקרה במבנה, יישום ברזלי זיון ביציקות הבטון ותהליכים מהותיים חשובים הדורשים את ניהולו ופיקוחו המקצועי, זאת כדי למנוע ככל האפשר תקלות וסטיות שעשויות להוביל לליקויי בנייה קלים עד חמורים.

מתי צריך לפנות אל קונסטרוקטור?

כיוון שקונסטרוקטור הינו האחראי הבלעדי על חוזקו ויציבותו של המבנה, יש לפנות אל איש מקצוע כזה כאשר עולה הצורך בהקמה ובנייה של שלד מבנה חדש אם לצורך מגורי בית פרטי, בנייני מגורים וכן מבנים גדולים לצרכי תעשייה, מסחר ועסקים. בנוסף לכך, שירותיו של קונסטרוקטור מקצועי נדרשים גם עבור צרכים מבניים בטיחותיים נוספים כמו שינויים קונסטרוקטיביים שמתבצעים במבנים קיימים, קבלת מידע וייעוץ כאשר מתגלים ליקויי בנייה בשלד המבנה, כאשר נדרש אישור מבעל מקצוע לצורך תוספות בנייה וכו'.

קונסטרוקטור לצורך בנייה והקמה של בית חדש

כאשר מדברים על קונסטרוקטור הקישור המיידי אליו נעשה כאשר מקימים בית חדש מהיסוד, כיוון שזהו תפקידו המרכזי והבסיסי ביותר של מהנדס בנייה המתמחה בהנדסת מבנים. הקונסטרוקטור הוא האדם שיידע כיצד לתכנן בצורה הנדסית את הבית החדש שרוצים לבנות, כאשר עבודתו מתנהלת במקביל לעבודתו של האדריכל האחראי על התוכנית האדריכלית – בה מועלים על גבי התרשים כל הרצונות, שאיפות והחלומות של אלו המעוניינים לבנות בית חדש על פי הצרכים האישיים שלהם.

האדריכל הוא זה שמקים תוכנית בנייה ראשונית על פי הצרכים של הלקוחות העומדים מולו, ולאחר מכן הוא מציג את התוכנית לקונסטרוקטור בכדי שיוודא כי המבנה שעתיד להיבנות יהיה בטיחותי, עמיד וחזק ובמידת הצורך הוא מבצע שינויים הנדסיים במבנה יחד עם האדריכל בכדי להעלות על הנייר מבנה תקני. בנוסף לפיקוח ושינוי תוכניות בנייה על פי הצורך ההנדסי, הקונסטרוקטור יפקח על תהליך הקמת שלד המבנה גם באתר הבנייה כדי לוודא שעבודות התשתית מבוצעות בצורה הנכונה והטובה ביותר.

קונסטרוקטור לביצוע שינויים בבית קיים

גם כאשר רוצים לבצע שינוי, שדרוג ושיפוץ של מבנה קיים יש צורך לעיתים לפנות אל קונסטרוקטור מקצועי, במיוחד כאשר מדובר על שבירה או הריסה של קירות ועמודי בטון הקיימים במבנה. בכל מבנה ישנם עמודים וקירות שנועדו להעניק יציבות ותמיכה לכל המבנה, ולכן הריסה שלהם עשויה לערער את בטיחותו של כל המבנה. משום כך קיימת חשיבות בפנייה וייעוץ של קונסטרוקטור לפני ביצוע שינויי בנייה בבית קיים, כדי שזה יבחן באופן פיזי את המבנה ויקבע האם ואילו שינויים מבניים ניתן ומומלץ לעשות בו במקביל לשמירה על בטיחותו של המבנה.

מה עושים במקרה של ליקויי בנייה

לא אחת מתגלים ליקויי בנייה קלים עד מורכבים במבנים חדשים שהוקמו, כאשר ליקויים הנוגעים אל חוזקו של שלד המבנה עשויים לפגוע ביציבות שלו וכן בבטיחות של הדיירים בו. לכן כאשר עולים על כשלים בקירות, רצפות ותקרות של מבנים חדשים שזה עתה נבנו על ידי קבלן, מומלץ להיעזר בשירותיו של קונסטרוקטור מקצועי שיעריך את סוג והיקף הליקויים וכן ימליץ על תיקון מתאים ואידיאלי שנדרש לעשות.

קונסטרוקטור לקבלת היתרי בנייה

ישנן משפחות רבות המעוניינות לשדרג ולהרחיב את הבית הקיים שלהם, אם כדי להוסיף חדר נוסף לבן משפחה, לסגור ולתחום מרפסת שמש, להוסיף יחידת דיור בסמוך לבית הקיים או כל תוספת בנייה אחרת שאיננה כלולה בתוכנית הבנייה המקורית. במקרים כאלו מדובר על שינוי מבני שיש לבצע במבנה הקיים, דבר העשוי לפגוע באיכותו וחוזקו של המבנה – ולכן במקרים כאלו יש לפנות לקונסטרוקטור מומחה שיעריך את שינוי המבנה הדרוש, יבדוק האם הדבר אפשרי וכן ימליץ על שינויים ופעולות אחרות שניתן ליישם כדי לשמור על יציבות ובטיחות המבנה.

רק לאחר שהקונסטרוקטור חותם ומאשר את תוספת הבנייה הדרושה, ניתן יהיה לפנות לרשות מקומית או לכל גורם מוסמך אחר כדי לקבל את היתר הבנייה לתוספת הבנייה הנחוצה. גם במקרים של תוספות בנייה קטנות ולא משמעותיות שאינן כרוכות בקבלת היתר בנייה מיוחד או אישורים בירוקרטיים אחרים, יש לקבל את אישורו של הקונסטרוקטור לכך בכדי לקבל פטור מהיתר בנייה ולבצע את השינוי בהתאם לחוק.

קונסטרוקטור לצרכים עסקיים

עסקנו כאן בעיקר בצורך של פנייה לקונסטרוקטור עבור מבנים המשמשים למגורים, אך חשוב לציין כי שירותיו של איש מקצוע זה הכרחיים גם עבור צרכים עסקיים. כאשר בעל עסק מעוניין לפתוח משרד או חנות הממוקמים במבנים ישנים, עליו לקבל אישור של מהנס מבנים בכדי להציג אסמכתא כי המבנה בו העסק יוקם ויקבל קהל לקוחות הינו בטיחותי ויציב – ובהתאם לכך הוא יוכל לקבל את רישיון העסק ההכרחי לו לצורך הקמה בפועל של חברה חוקית העומדת בתקנות.

כיצד לבחור קונסטרוקטור מומלץ?

בין אם צריכים לפנות לקונסטרוקטור לצורך בניית בית חדש, שיפוץ בית קיים, קבלת היתרי בנייה או קבלת רישיון עסק – רצוי לבחור את בעל המקצוע המתאים לכך על פי הניסיון והמקצועיות שלו, וכן לאחר שהוא הציג רישיון קונסטרוקטור רשמי ותקף לעסוק בתחום. כדאי לבחור את הקונסטרוקטור על פי עבודות קודמות שהוא ביצע, וכן להיעזר בחוות דעת והמלצות אובייקטיביות של לקוחות שנעזרו בשירותיו בעבר והיו מרוצים.

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

אישור קונסטרוקטור לבריכה

קונסטרוקטור לבניית בית פרטי

קונסטרוקטור הוא למעשה שם נרדף למהנדס בניין. לרוב, אותו מהנדס בניין יתמחה בקונסטרוקציה של מבנים. במילים אחרות,  קונסטרוקטור מתמחה בסוגים של שלדי מבנה, כאשר הוא

קונסטרוקטור לבנייה בחריש

מחפשים קונסטרוקטור לבנייה בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. בחריש ניתן למצוא שירותים של קונסטרוקטורים מומלצים שונים. חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בקונסטרוקטור  מקצועי, אמין,

קונסטרוקטור לבנייה בעומר

מחפשים קונסטרוקטור לבנייה בעומר? המאמר הבא הוא בשבילכם. בעומר ניתן למצוא שירותים של קונסטרוקטורים מומלצים שונים. חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים בקונסטרוקטור  מקצועי, אמין,

074-7691300

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!