תוכנית קונסטרוקציה

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

לייעוץ ללא עלות התקשרו עכשיו: 074-7691300

תוכנית קונסטרוקציהתכנון והקמה של מבנים כוללים מספר רב של שלבים ותהליכים, כאשר אחד מהתהליכים הראשונים והחשובים ביותר שיש לבצע הוא הכנה ושרטוט של תוכנית קונסטרוקציה. בין אם מדובר על מבנה המשמש כמבנה מגורים, בניין דירות או משרדים, מבנים המיועדים למסחר ותעשייה, מבנים לצרכי חינוך ופנאי וכן כל מבנה אחר המשמש לאכלס בו ציבור של אנשים – כל אלו מוכרחים להתחיל מתוכנית קונסטרוקציה מקצועית ומפורטת, שבלעדיה אותם מבנים לא יוכלו להיות יציבים ובטוחים לאכלוס. 

מהי תוכנית קונסטרוקציה ומי מכין אותה?

מדובר על תוכנית בנייה שבה מוגדרים המאפיינים השונים המרכיבים את שלד המבנה שעתיד להיות מוקם, ולכן בתוכנית זו מפורט מידע הכולל את מיקום ועובי קורות התמיכה שיהיו במבנה, סוגי עמודי הבטון שייושמו במבנה ואזורי התמיכה שהם יעניקו לו, הסוג של ברזלי הזיון שימוקמו בתוך יציקות הבטון כדי להעניק למבנה חוזק ועמידות גבוהה, סוג וכמות פרופילי הפלדה שיהיו בשלד המבנה, הסוגים השונים של חומרי הבנייה בהם יש צורך להשתמש כדי להקים את שלד המבנה, ועוד אלמנטים והיבטים נוספים הקשורים כולם אל מרכיבי השלד של המבנה.

כיוון שהתוכנית מפרטת באופן מקיף את כל הדברים הללו, בעל המקצוע שמוסמך להכין תוכנית כזו הוא קונסטרוקטור מקצועי ומנוסה בתחומו. בעל מקצוע זה הינו מהנדס או הנדסאי בניין, שעבר הכשרה מתאימה בתחום הנדסת מבנים ולו הידע והכלים המקצועיים בתחום תכנון מבנים יציבים ובטיחותיים. קונסטרוקטור שהוא מהנדס בהכשרתו מוסמך להכין תוכנית קונסטרוקציה ללא הגבלת גובה, ואילו קונסטרוקטור שהוא הנדסאי בהכשרתו מוסמך לשרטט תוכנית עבור מבנה של עד ארבע קומות.

מה החשיבות של תוכנית קונסטרוקציה מקצועית?

כיוון שתוכנית קונסטרוקציה מגדירה את כלל האלמנטים שירכיבו את שלד המבנה, זוהי תוכנית מהותית במיוחד שתפקידה להעניק למבנה הייעודי עמידות, חוזק ובטיחות ברמה גבוהה וללא כל פשרות. נכון לומר כי מבנה מגורים או מבנה עסקי צריך להיות מעוצב, מרשים ומרווח אך אם הוא לא מבטיח בטיחות לאלו המאכלסים אותו אין כל טעם להקים מבנה שכזה.

ללא תוכנית קונסטרוקציה מקצועית ומוקפדת עלולים להתגלות ליקויי בנייה במבנה, לסכן את הנמצאים בו ואף לקרוס ולגרום לסכנת נפשות חמורה. לכן על מנת לשמור על עיצוב ופונקציונלית המבנה מצד אחד, ומן הצד השני להבטיח כי המבנה יהיה כמה שיותר יציב ובטיחותי עבור המאכלסים אותו וכן עבור הסביבה – על האדריכל והקונסטרוקטור לעבוד בשיתוף פעולה יחד, כאשר האדריכל אחראי על המראה החזותי של המבנה ומהנדס המבנה מתאים לתוכנית האדריכלית את תוכנית הקונסטרוקציה שהוא שירטט. 

מתי צריך להכין תוכנית קונסטרוקציה?

למרות שדובר קודם על התוכנית קונסטרוקציה בהקשר של הקמת מבנה חדש, חשוב לציין כי יש צורך בתוכנית כזו גם כאשר מדובר על מבנים קיימים שכבר עומדים ומאכלסים בתוכם אנשים. למעשה, הצורך בתוכנית קונסטרוקציה עולה במידה ומעוניינים לבצע שינויים במבנים קיימים כמו הוספת חדר, סגירת מרפסת, בניית פרגולה, הוספת יחידת דיור, שבירת קירות ועמודי בטון לצורך הרחבת חללים בתוך מבנה קיים וכו'.

משום שכל השינויים הללו עשויים לפגוע ולערער ביציבות של המבנה הקיים, על הקונסטרוקטור לוודא כי אותם שינויים נדרשים אינם מורידים מרמת הבטיחות של המבנה. במידה ומדובר על שינויים קונסטרוקטיביים כמו שבירת עמודי תמיכה, הורדת קירות ורצפות ועוד – על הקונסטרוקטור להכין תוכנית קונסטרוקציה חדשה למבנה הקיים, כאשר עליו לכלול בה את כל השינויים החדשים שנעשים במבנה בהתאם לצורך של שמירת היציבות והבטיחות של המבנה.

תוכן עניינים:

מידע מקצועי לשימושכם

מהנדס קונסטרוקטור מחיר

מהנדס קונסטרוקטור מחיר וחשיבות

מהנדס קונסטרוקטור מחיר וחשיבות קונסטורוקטור הוא אחד מן הפונקציות החשובות ביותר בעולם הבניה. הסיבה לכך היא שהוא הדמות האמונה על הבטיחות ולפיכך גם על שמירת

אישור קונסטרוקטור

חשיבותו של אישור קונסטרוקטור

אם נרצה לבנות משהו, בכל גודל, החל מבניין רב קומות גבוה במיוחד, עבור במחסן גדול, מבנה ציבורי רחב ידיים או מתחם משרדים מרכזי וכלה בבית

074-7691300

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונציג חוזר אלייך בהקדם!