תכנון קונסטרוקציה

תוכן עניינים:

תכנון קונסטרוקציהתכנון קונסטרוקציה

תכנון קונסטרוקציה הוא למעשה התשתית שיש לכל פרויקט הבניה אשר מולו אתם עומדים. יש חשיבות גדולה לתכנון זה והוא חייב להיות תואם בין כל בעלי המקצוע הנמצאים בשטח, מהנדס, אדריכל, קידוח כלונסאות ועוד… עם זאת, בעל המקצוע אשר עומד בראש יהיה קונסטרוקטור אשר הוא המתווך בין כל הגורמים וצריך ליצור תוכנית אשר מבוססת על כל התוכניות של בעלי המקצוע.

 

תכנון קונסטרוקציה – שלב ראשון

התכנון הוא למעשה לא השלב הראשוני של הבנייה למרות שרבים נוטים לחשוב על כך. השלב הראשוני הוא בדיקה של השטח, במקרה בו מדובר על בנייה על קרקע חדשה על הקונסטרוקטור להגיע למקום ולבחון את כל התנאים הפיזיקליים, את האדמה ואת חומרי הגלם אשר אמורים לעבוד בהרמוניה מוחלטת כדי להבטיח ביטחון מוחלט בכל שלב בבנייה ובסיומה. השלב הראשוני חייב להיבחן על ידי גורם הנדסי וכמובן לקבל חתימה מקונסטרוקטור אשר לוקח על עצמו את אחריות תחילת הפרויקט במקרה בו אישר. לאחר מכן מתחיל מהנדס הקונסטרוקטור את תהליך הקמת תוכנית הבנייה.

תכנון קונסטרוקציה – האם לאחר בניית התוכנית נגמר תפקידו של קונסטרוקטור?

התשובה היא חד משמעית לא. לאחר שהתחילה הבנייה בהתאם לתוכנית אותה בנה בעל המקצוע עליו להגיע למקום ולפקח על כל מה שנעשה. על המהנדס להיות נוכח בשלבי הנחת היסודות, היציקות וגם לאחריהן. חובה לוודא עם הקבלן כי הוא מתאים את התוכנית לפי תוכנית המקור של המהנדס, יש לוודא כי יציקות הבטון נקלחו לדוגמא למעבדה וקיבלו אישור של קונסטרוקטור. כמו כן בכל שלב בפרויקט ייתכנו שינויים וחובה על בעל המקצוע להיות נוכח ולקבוע את מיקום העמודים התומכים, להחליט על סוג הבסיס ולשרטט את התוכנית עד לסופה.

 

תכנון קונסטרוקציה – בדיקות ואישורים

גם לאחר התכנון תמיד יש לבחון את כל התוצאות בשטח ולראות כיצד הן באות לידי ביטוי במכלול הבנייה. זאת אומרת שלאחר כל פרק זמן על בעל המקצוע להגיע ולבצע את הבדיקות הנדרשות, כמו שכבר ציינו יש בדיקות מעבדה, יש צורך בבדיקת עומסים וכן הלאה… כאשר מדובר על תכנון קונסטרוקציה במבנה קיים לצורך רכישה או דרישה של הרשות המקומית יש גם אז לפנות את קונסטרוקטור אשר יצור תוכנית לפיה יעבוד. 

הצורך בבדיקה לפני שיפוץ היא בכדי לבחון האם השיפוץ יהיה יעיל, לוודא שהוא בטיחותי וכמובן לוודא ששלד המבנה עומד בעומסים הנדרשים לשיפוץ. את כל המידע אשר בחן בעל המקצוע יש להעביר לאדריכל לצורך בניית תוכנית מותאמת. לאחר שסיים האדריכל לכתוב את התוכנית העיצובית שלו על הקונסטרוקטור לבחון את התוכנית ולאשר אותה. בהתאם לתוכנית של האדריכל יצביע המהנדס על כל השינויים הנדרשים, מיקום העמודים התומכים ועוד פעולות אשר ישמרו על ביטחון המבנה. 

בנוסף, כאשר אנו רוצים תוספת בנייה למבנה שלנו גם אז אנו נהיה חייבים בתוכנית קונסטרוקציה אשר ברוב המקרים תהיה מבוססת על התוכנית המקורית של המבנה. התכנון תקף גם כאשר אנו רוצים להקים פרגולה בבית או אפילו בריכה. כמובן שיש מחיר אותו נשלם עבור תכנון זה, אך מדובר על חובה מבחינת חוק כדי לשמור על ביטחונכם.

כמה זה עולה לי?

עלות התכנון היא מינורית ביחס לבנייה עצמה אם נסתכל על זה מנקודה אחרת. ללא תכנון לא תוכלו לקבל אישור מהרשויות עבור הבנייה החדשה, אבל מסוכן מכך לא תהיו מבוטחים ובטוחים. המחיר אותו תשלמו עבור התוכנית תנוע בהתאם לסוג התוכנית אך לרוב תנוע בין 1,000 ש"ח ועד 3,500 ש"ח.

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי לשימושכם

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ רכשתם לאחרונה מגרש נדל"ן לצורך בנייה של בית חדש בו? הנכם יזמים בתחום הנדל"ן שקונים ומוכרים דירות ומבנים לצרכי מגורים ועסקים? או שאולי

תוכנית קונסטרוקציה

תוכנית קונסטרוקציה

תכנון והקמה של מבנים כוללים מספר רב של שלבים ותהליכים, כאשר אחד מהתהליכים הראשונים והחשובים ביותר שיש לבצע הוא הכנה ושרטוט של תוכנית קונסטרוקציה. בין

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר קונסטרוקטור הינו מהנדס בניין שעבר הכשרה מקצועית בתחום הנדסת מבנים, כך שתחומי אחריותו כוללים ביצוע תכנוני של מבנים חזקים, עמידים ובטיחותיים. במקרה של

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה נמצאים לפני תהליך בנייה של בית פרטי? זקוקים לאישור בעל מקצוע לצורך קבלת היתר בנייה? מחפשים יועץ בענף הבנייה לצורך שיפוץ מבנה