תכנית קונסטרוקציה: כל מה שצריך לדעת + מה חשוב לבדוק

תוכן עניינים:

כל מבנה שאתם רואים בשלבי בנייה, כל שיפוץ שאתם רואים בבית מצריך מאיתנו לעבור תהליך מאוד ספציפי ומדויק אשר כולל תכנית קונסטרוקציה אשר מבטיחה את סדר הדברים בצורה חכמה ובטוחה. לפני שבונים תכנית קונסטרוקציה יש עוד הליכים שאתם חייבים לעבור עם בעל המקצוע. 

תכנית קונסטרוקציה – מהו התפקיד של קונסטרוקטור? 

התפקיד של קונסטרוקטור בקצרה הוא לבנות תוכנית אשר מתאימה לבניית המבנה, או מצד שני לאשר את התוכנית אשר מהנדס הבניין מציג בפניו. למעשה בהיררכיה קונסטרוקטור נחשב ברמה העליונה על כולם שכן ללא אישור שלו לא יוכל הפרויקט להתקדם. כמו כן, ישנם פרויקטים שונים אשר יכול קונסטרוקטור לאשר, בין אם מדובר על בניית מבנה מאפס ובין אם מדובר על אישור להריסת קירות או ביצוע שינויים ושיפוצים במבנה קיים. 

תכנית קונסטרוקציה – מה יש לבדוק?

התוכנית שיש לבצע מתחילה הרבה לפני מה שאתם מדמיינים. עם הרצון שלכם להתחיל בפרויקט יש מספר דברים שיש על בעל המקצוע לוודא תחילה. בראשית, מגיע בעל המקצוע לבחון את הקרקע עליה אתם מתכננים להקים את הפרויקט שלכם. לא כל קרקע מתאימה למה שאתם מדמיינים בראש ולכן חשוב להקדים תרופה למכה ולהתייעץ עם איש מקצוע כבר בתחילת הדרך. רק לאחר בחינה של מקרה יוכל בעל המקצוע לבנות תוכנית אשר מותאמת לתנאים הקיימים, זאת אומרת שגם יש לקחת בחשבון את כל הסביבה של הקרקע, תנאי מזג אוויר ועוד תרחישים שעלולים להפריע לתהליך לצאת לפועל באופן בטיחותי. 

על בסיס כל אלה יכול בעל מקצוע לבנות תוכנית מותאמת אשר עלולה להשתנות במקרים חריגים בהתאם למה שקורה בהווה. כמו כן, יש את התוכנית של האדריכל אשר מתוקף תפקידו של מהנדס קונסטרוקטור לבחון ולאשר, הרי הוא יודע מה בטיחותי למבנה בהתאם לתוכנית אותה בנה. כאשר מדובר על בניית מבנה על שלד קיים, אפילו כאשר מדובר על תוספת של חדר, גם כאן יש לעניין בתוכנית הראשונית ובהתאם אליה לבנות תוכנית חדשה אשר מותאמת לעומס המותר על השלד.

תכנית קונסטרוקציה – החשיבות שיש לניסיון

כמה אתם מתכננים להוציא על הפרויקט שלכם? גם כאשר מדובר על תוספת פשוטה העלות יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים במקרה הטוב. עם זאת, יש הרבה פיתויים בדרך כמו מהנדסים אשר מציעים לכם מחירים נמוכים ביחס לרוב המוחלט. במקרה כזה תמיד אמורה להידלק לכם נורה הדומה, יש 2 סיבות עיקריות לכך שהמחיר נמוך. הסיבה הראשונה יכולה לנבוע מעצם היות בעל המקצוע לא מוכשר לעבודה הנדרשת או בכלל. שימו לב, חשוב לבדוק היטב שאכן בעל המקצוע מולו אתם עובדים מחזיק ברישיון מתאים. הסיבה השניה להוזלה משמעותית במחיר יכולה להיות מתוקף היות בעל המקצוע הנדסאי ולא מהנדס. הנדסאי מוגבל מאוד בהיתרים אותו הוא יכול להעניק עבור פרויקט, לכן לא בטוח שמה שאתם רוצים זה מה שהוא יכול להעניק. 

ראו גם: אישור מהנדס לפרגולה

תכנית קונסטרוקציה – מה עושה הקונסטרוקטור לאחר בניית תכנית?

תפקידו של מהנדס קונסטרוקטור לאחר בניית התוכנית היא בעיקר פיקוח על כל מה שנעשה, שינויים במקרה הצורך ומתן אישורים על עבודות אשר אמורות להתבצע או כבר בוצעו. השירות של בעל המקצוע בהחלט לא נגמר רק לאחר בניית התוכנית, למעשה בעל מקצוע זה הוא המנהל של הפרויקט וכל תקלה שיש קשורה באופן ישיר אליו. לתוכנית קונסטרוקציה וקונסטרוקטור בכלל יש אחריות גדולה על הכתפיים, כל עניין הבטיחות של המבנה תלויה בו וגם אם חלילה קרה מקרה לאחר 10 שנים מתחילת הפרויקט, האדם הראשון אליו יגיעו הוא אותו אדם שבנה את תוכנית הקונסטרוקציה.  

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי לשימושכם

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ רכשתם לאחרונה מגרש נדל"ן לצורך בנייה של בית חדש בו? הנכם יזמים בתחום הנדל"ן שקונים ומוכרים דירות ומבנים לצרכי מגורים ועסקים? או שאולי

תוכנית קונסטרוקציה

תוכנית קונסטרוקציה

תכנון והקמה של מבנים כוללים מספר רב של שלבים ותהליכים, כאשר אחד מהתהליכים הראשונים והחשובים ביותר שיש לבצע הוא הכנה ושרטוט של תוכנית קונסטרוקציה. בין

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר קונסטרוקטור הינו מהנדס בניין שעבר הכשרה מקצועית בתחום הנדסת מבנים, כך שתחומי אחריותו כוללים ביצוע תכנוני של מבנים חזקים, עמידים ובטיחותיים. במקרה של

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה נמצאים לפני תהליך בנייה של בית פרטי? זקוקים לאישור בעל מקצוע לצורך קבלת היתר בנייה? מחפשים יועץ בענף הבנייה לצורך שיפוץ מבנה