תכנית קונסטרוקציה: כל מה שצריך לדעת + מה חשוב לבדוק

ייעוץ הנדסה ושירותי קונסטרוקטור מומחה במחירים ללא תחרות!

תוכן עניינים:

כל מבנה שאתם רואים בשלבי בנייה, כל שיפוץ שאתם רואים בבית מצריך מאיתנו לעבור תהליך מאוד ספציפי ומדויק אשר כולל תכנית קונסטרוקציה אשר מבטיחה את סדר הדברים בצורה חכמה ובטוחה. לפני שבונים תכנית קונסטרוקציה יש עוד הליכים שאתם חייבים לעבור עם בעל המקצוע.

תכנית קונסטרוקציה – מהו התפקיד של קונסטרוקטור? 

התפקיד של קונסטרוקטור בקצרה הוא לבנות תוכנית אשר מתאימה לבניית המבנה, או מצד שני לאשר את התוכנית אשר מהנדס הבניין מציג בפניו. למעשה בהיררכיה קונסטרוקטור נחשב ברמה העליונה על כולם שכן ללא אישור שלו לא יוכל הפרויקט להתקדם. כמו כן, ישנם פרויקטים שונים אשר יכול קונסטרוקטור לאשר, בין אם מדובר על בניית מבנה מאפס ובין אם מדובר על אישור להריסת קירות או ביצוע שינויים ושיפוצים במבנה קיים.

תכנית קונסטרוקציה:כל מה שצריך לדעת + מה חשוב לבדוק

תכנית קונסטרוקציה – מה יש לבדוק?

התוכנית שיש לבצע מתחילה הרבה לפני מה שאתם מדמיינים. עם הרצון שלכם להתחיל בפרויקט יש מספר דברים שיש על בעל המקצוע לוודא תחילה. בראשית, מגיע בעל המקצוע לבחון את הקרקע עליה אתם מתכננים להקים את הפרויקט שלכם. לא כל קרקע מתאימה למה שאתם מדמיינים בראש ולכן חשוב להקדים תרופה למכה ולהתייעץ עם איש מקצוע כבר בתחילת הדרך. רק לאחר בחינה של מקרה יוכל בעל המקצוע לבנות תוכנית אשר מותאמת לתנאים הקיימים, זאת אומרת שגם יש לקחת בחשבון את כל הסביבה של הקרקע, תנאי מזג אוויר ועוד תרחישים שעלולים להפריע לתהליך לצאת לפועל באופן בטיחותי.

על בסיס כל אלה יכול בעל מקצוע לבנות תוכנית מותאמת אשר עלולה להשתנות במקרים חריגים בהתאם למה שקורה בהווה. כמו כן, יש את התוכנית של האדריכל אשר מתוקף תפקידו של מהנדס קונסטרוקטור לבחון ולאשר, הרי הוא יודע מה בטיחותי למבנה בהתאם לתוכנית אותה בנה. כאשר מדובר על בניית מבנה על שלד קיים, אפילו כאשר מדובר על תוספת של חדר, גם כאן יש לעניין בתוכנית הראשונית ובהתאם אליה לבנות תוכנית חדשה אשר מותאמת לעומס המותר על השלד.

עשוי לעניין אתכם: משרדי תכנון קונסטרוקציה, קונסטרוקטור מחיר.

תכנית קונסטרוקציה – החשיבות שיש לניסיון

כמה אתם מתכננים להוציא על הפרויקט שלכם? גם כאשר מדובר על תוספת פשוטה העלות יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים במקרה הטוב. עם זאת, יש הרבה פיתויים בדרך כמו מהנדסים אשר מציעים לכם מחירים נמוכים ביחס לרוב המוחלט. במקרה כזה תמיד אמורה להידלק לכם נורה הדומה, יש 2 סיבות עיקריות לכך שהמחיר נמוך. הסיבה הראשונה יכולה לנבוע מעצם היות בעל המקצוע לא מוכשר לעבודה הנדרשת או בכלל. שימו לב, חשוב לבדוק היטב שאכן בעל המקצוע מולו אתם עובדים מחזיק ברישיון מתאים. הסיבה השניה להוזלה משמעותית במחיר יכולה להיות מתוקף היות בעל המקצוע הנדסאי ולא מהנדס. הנדסאי מוגבל מאוד בהיתרים אותו הוא יכול להעניק עבור פרויקט, לכן לא בטוח שמה שאתם רוצים זה מה שהוא יכול להעניק.

ראו גם: אישור מהנדס לפרגולה, אישור קונסטרוקטור לפרגולה מחיר.

תכנית קונסטרוקציה – מה עושה הקונסטרוקטור לאחר בניית תכנית?

תפקידו של מהנדס קונסטרוקטור לאחר בניית התוכנית היא בעיקר פיקוח על כל מה שנעשה, שינויים במקרה הצורך ומתן אישורים על עבודות אשר אמורות להתבצע או כבר בוצעו. השירות של בעל המקצוע בהחלט לא נגמר רק לאחר בניית התוכנית, למעשה בעל מקצוע זה הוא המנהל של הפרויקט וכל תקלה שיש קשורה באופן ישיר אליו. לתוכנית קונסטרוקציה וקונסטרוקטור בכלל יש אחריות גדולה על הכתפיים, כל עניין הבטיחות של המבנה תלויה בו וגם אם חלילה קרה מקרה לאחר 10 שנים מתחילת הפרויקט, האדם הראשון אליו יגיעו הוא אותו אדם שבנה את תוכנית הקונסטרוקציה.

עשוי לעניין אתכם: קונסטרוקטור מומלץ.

תוכנית קונסטרוקציהתכנון והקמה של מבנים כוללים מספר רב של שלבים ותהליכים, כאשר אחד מהתהליכים הראשונים והחשובים ביותר שיש לבצע הוא הכנה ושרטוט של תוכנית קונסטרוקציה. בין אם מדובר על מבנה המשמש כמבנה מגורים, בניין דירות או משרדים, מבנים המיועדים למסחר ותעשייה, מבנים לצרכי חינוך ופנאי וכן כל מבנה אחר המשמש לאכלס בו ציבור של אנשים – כל אלו מוכרחים להתחיל מתוכנית קונסטרוקציה מקצועית ומפורטת, שבלעדיה אותם מבנים לא יוכלו להיות יציבים ובטוחים לאכלוס.

מהי תוכנית קונסטרוקציה ומי מכין אותה?

מדובר על תוכנית בנייה שבה מוגדרים המאפיינים השונים המרכיבים את שלד המבנה שעתיד להיות מוקם, ולכן בתוכנית זו מפורט מידע הכולל את מיקום ועובי קורות התמיכה שיהיו במבנה, סוגי עמודי הבטון שייושמו במבנה ואזורי התמיכה שהם יעניקו לו, הסוג של ברזלי הזיון שימוקמו בתוך יציקות הבטון כדי להעניק למבנה חוזק ועמידות גבוהה, סוג וכמות פרופילי הפלדה שיהיו בשלד המבנה, הסוגים השונים של חומרי הבנייה בהם יש צורך להשתמש כדי להקים את שלד המבנה, ועוד אלמנטים והיבטים נוספים הקשורים כולם אל מרכיבי השלד של המבנה.

כיוון שהתוכנית מפרטת באופן מקיף את כל הדברים הללו, בעל המקצוע שמוסמך להכין תוכנית כזו הוא קונסטרוקטור מקצועי ומנוסה בתחומו. בעל מקצוע זה הינו מהנדס או הנדסאי בניין, שעבר הכשרה מתאימה בתחום הנדסת מבנים ולו הידע והכלים המקצועיים בתחום תכנון מבנים יציבים ובטיחותיים. קונסטרוקטור שהוא מהנדס בהכשרתו מוסמך להכין תוכנית קונסטרוקציה ללא הגבלת גובה, ואילו קונסטרוקטור שהוא הנדסאי בהכשרתו מוסמך לשרטט תוכנית עבור מבנה של עד ארבע קומות.

מה החשיבות של תוכנית קונסטרוקציה מקצועית?

כיוון שתוכנית קונסטרוקציה מגדירה את כלל האלמנטים שירכיבו את שלד המבנה, זוהי תוכנית מהותית במיוחד שתפקידה להעניק למבנה הייעודי עמידות, חוזק ובטיחות ברמה גבוהה וללא כל פשרות. נכון לומר כי מבנה מגורים או מבנה עסקי צריך להיות מעוצב, מרשים ומרווח אך אם הוא לא מבטיח בטיחות לאלו המאכלסים אותו אין כל טעם להקים מבנה שכזה.

ללא תוכנית קונסטרוקציה מקצועית ומוקפדת עלולים להתגלות ליקויי בנייה במבנה, לסכן את הנמצאים בו ואף לקרוס ולגרום לסכנת נפשות חמורה. לכן על מנת לשמור על עיצוב ופונקציונלית המבנה מצד אחד, ומן הצד השני להבטיח כי המבנה יהיה כמה שיותר יציב ובטיחותי עבור המאכלסים אותו וכן עבור הסביבה – על האדריכל והקונסטרוקטור לעבוד בשיתוף פעולה יחד, כאשר האדריכל אחראי על המראה החזותי של המבנה ומהנדס המבנה מתאים לתוכנית האדריכלית את תוכנית הקונסטרוקציה שהוא שירטט.

מתי צריך להכין תוכנית קונסטרוקציה?

למרות שדובר קודם על התוכנית קונסטרוקציה בהקשר של הקמת מבנה חדש, חשוב לציין כי יש צורך בתוכנית כזו גם כאשר מדובר על מבנים קיימים שכבר עומדים ומאכלסים בתוכם אנשים. למעשה, הצורך בתוכנית קונסטרוקציה עולה במידה ומעוניינים לבצע שינויים במבנים קיימים כמו הוספת חדר, סגירת מרפסת, בניית פרגולה, הוספת יחידת דיור, שבירת קירות ועמודי בטון לצורך הרחבת חללים בתוך מבנה קיים וכו'.

משום שכל השינויים הללו עשויים לפגוע ולערער ביציבות של המבנה הקיים, על הקונסטרוקטור לוודא כי אותם שינויים נדרשים אינם מורידים מרמת הבטיחות של המבנה. במידה ומדובר על שינויים קונסטרוקטיביים כמו שבירת עמודי תמיכה, הורדת קירות ורצפות ועוד – על הקונסטרוקטור להכין תוכנית קונסטרוקציה חדשה למבנה הקיים, כאשר עליו לכלול בה את כל השינויים החדשים שנעשים במבנה בהתאם לצורך של שמירת היציבות והבטיחות של המבנה.

מידע מקצועי לשימושכם
קונסטרוקטור בחריש

  המונח קונסטרוקטור אולי קצת נשמע לכם מוזר אבל אם כבר בעבר עברתם שיפוץ ביתי או רכשתם מבנה חדש בוודאי כבר יצא לכם לפגוש במונח

קונסטרוקטור בעומר

  המונח קונסטרוקטור אולי קצת נשמע לכם מוזר אבל אם כבר בעבר עברתם שיפוץ ביתי או רכשתם מבנה חדש בוודאי כבר יצא לכם לפגוש במונח

קונסטרוקטור בתל-אביב

  המונח קונסטרוקטור אולי קצת נשמע לכם מוזר אבל אם כבר בעבר עברתם שיפוץ ביתי או רכשתם מבנה חדש בוודאי כבר יצא לכם לפגוש במונח

קונסטרוקטור מומלץ בחריש

גרים בחריש ורוצים לעשות שינוי בבית? חושבים על דירה בחריש ? בשביל להתחיל בפרויקט עליכם ליצור קשר עם קונסטרוקטור מומלץ אשר יכול לעבור אתכם את

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!