אישור לפרגולה

תוכן עניינים:

כל דבר חדש בבית יכול לשנות את כל האווירה הקיימת, אנחנו תמיד בעד שינויים. מבעד לכך, עם מחירי הדיור של היום הרבה יותר פשוט לחדש את הבית בכל פעם עם סכום שחסכנו מאשר לרכוש דירה חדשה. אחת הדרכים החכמות ביותר לחדש את הבית היא בעזרת פרגולה חדשה אשר נמקם בבית, נשמע פשוט לא?

אישור לפרגולה – היתר בנייה

כל דבר אשר מוגדר באופן עקיף או ישיר כחדר מצריך מאיתנו היתר בנייה, כך גם פרגולות רבות. במקרה בו יש צורך בקבלת היתר בנייה יש לשלוח את הבקשה בצירוף של אישור קונסטרוקטור לפרגולה. את האישור או הדחייה תקבלו תוך 45 יום, במקרה בו לא קיבלתם תשובה ויש ברשותכם את האישור ניתן להגדיר זו כתשובה חיובית באופן אוטומטי. 

אישור פרגולה

אישור לפרגולה – אישור מהנדס

אישור קונסטרוקטור או אישור מהנדס לפרגולה הוא חובה לצורך התחלת עבודה. תחילה עליכם לדווח לרשויות על בקשת בנייה או בקשה להיתר בנייה, אך ללא צירוף של אישור מהנדס לתחילת העבודה התשובה שתקבלו היא שלילית. מתוקף תפקידו של המהנדס לבחון כל בקשה לגופה ולוודא שאכן אינה מסכנת ועונה על התקנים הנדרשים בחוק ועל פי תכנון המבנה. אישור מהנדס הוא חובה וגם נפוץ בעוד במקרים אחרים של בנייה, לעיתים עבור חלון יהיה עליכם להנפיק אישור מהנדס. אז למעשה לא כל פרגולה צריכה היתר בנייה אלא מספיק אישור מהנדס, אך ישנם מקרים חריגים בהם תהיו חייבים גם בהיתר בנייה על פי חוק. הפרגולה שלכם אינה מחייבת היתר בנייה אלא רק אישור לפרגולה ממהנדס במקרים הבאים:

הפרגולה קטנה מ-50 מ"ר, הפרגולה לא עולה על רבע מגודל הקרקע, אין קירות לפרגולה או כל דבר אשר מכיר בה כחדר, הגג שלה בנוי מחלקים עם מרווחים ולא גג אטום, הפרגולה אינה עשויה מחומר כבד כמו ברזל או בטון. 

ראו גם: תכנית קונסטרוקציה

מה עושים במקרה בו אין אישור לפרגולה?

ישנם מקרים בהם עברתם שלב שלב לפי החוק אך לבסוף לא קיבלתם את האישור הנדרש מהמהנדס עקב סיבות בטיחותיות הקשורות לשלד המבנה או לפרגולה עצמה, מה עושים אז? דבר ראשון, חשוב להקשיב להוראות של המהנדס ואם ההחלטה היא שאינכם רשאים להקים פרגולה, כדאי שתקשיבו לבעל המקצוע. אך בכל פעם אשר אתם מקבלים דחייה אתם זכאים גם לקבל דוח עם הנחיות ותוכנית הנדסית לתיקון הפרגולה. על פי הדו"ח ניתן לשנות את מה שנדרש בפרגולה עצמה וכך תוכלו בסופו של דבר להקים פרגולה במבנה שלכם. לרוב כאשר מדובר על עומס של משקל עליכם יהיה לבחור בחומר גלם שונה ממה שרציתם, פרגולה מאלומיניום היא הנכונה ביותר עבורכם. אנו ממליצים שגם לאחר ביצוע השינויים וגם בתחילת תהליך ובכל מקרה של ספק יש להיוועץ עם בעל מקצוע.

מחיר אישור לפרגולה

כמובן שאף בעל מקצוע לא עובד בחינם ולכן עבור האישור הנדרש אתם תהיו חייבים להוציא כסף מהכיס שלכם. המחיר אותו תשלמו לרוב ינוע בין 1,000 ש"ח ל-1,500 ש"ח עבור אישור לפרגולה. במקרים בהם הבקשה נדחית ויש צורך בתכנון הנדסי חדש ובדיקה חוזרת תצטרכו לשלם עוד סכום אשר נע בין 1,000 ש"ח ל-2,000 ש"ח. היתרון הגדול שנוצר מאז שהמדינה החליטה לפסוח על היתר הבניה עבור פרגולות ביתיות הוא שלא רק שאתם משלמים פחות, אתם גם לא צריכים לעבור את התהליך הבירוקרטי הנוקשה שעברו אזרחים רבים בשביל שסך הכל יוכלו להנות מפרגולה לבית.

מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

מידע מקצועי לשימושכם

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ

קונסטרוקטור מומלץ רכשתם לאחרונה מגרש נדל"ן לצורך בנייה של בית חדש בו? הנכם יזמים בתחום הנדל"ן שקונים ומוכרים דירות ומבנים לצרכי מגורים ועסקים? או שאולי

תוכנית קונסטרוקציה

תוכנית קונסטרוקציה

תכנון והקמה של מבנים כוללים מספר רב של שלבים ותהליכים, כאשר אחד מהתהליכים הראשונים והחשובים ביותר שיש לבצע הוא הכנה ושרטוט של תוכנית קונסטרוקציה. בין

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר

קונסטרוקטור מחיר קונסטרוקטור הינו מהנדס בניין שעבר הכשרה מקצועית בתחום הנדסת מבנים, כך שתחומי אחריותו כוללים ביצוע תכנוני של מבנים חזקים, עמידים ובטיחותיים. במקרה של

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה

משרדי תכנון קונסטרוקציה נמצאים לפני תהליך בנייה של בית פרטי? זקוקים לאישור בעל מקצוע לצורך קבלת היתר בנייה? מחפשים יועץ בענף הבנייה לצורך שיפוץ מבנה